iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nová Volva budou mít rozhraní od Apple

Nová Volva budou mít rozhraní od Apple

 
volvo-0

úterý, 4. března 2014

Automobilka Volvo a společnost Apple se rozhodly spojit své síly v integraci operačního systému Apple do systémů vozů Volvo. Služba zvaná Apple CarPlay, která z tohoto spojení vzešla, přináší prostřednictvím velkého dotykového displeje středové konzoly všechny funkce a služby, jež jsou známy uživatelům iPadů, iPhonů a iPodů. Propojení technologie Applu se speciálně navrženým rozhraním umožňuje řidiči ovládat funkce a služby prostřednictvím hlasových pokynů a tlačítek na volantu.

 

Způsob komunikace operačního systému Apple s nově navrženým automobilovým softwarem a rozhraním se odrazí také na pojetí interiéru budoucích vozů Volvo. Jeho charakteristickými vlastnostmi budou jednoduchost a funkčnost. „Přehledné a intuitivní uživatelské rozhraní Apple se perfektně doplňuje s jazykem skandinávského designu značky Volvo a s naším důrazem na funkčnost,“ říká Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.

Systém Apple CarPlay umožňuje propojit externí zařízení s vozem prostřednictvím optického kabelu a v blízké budoucnosti bude k dispozici také WiFi. V rámci tohoto spojení je pro předání pokynů zadaných na dotykovém displeji využíván formát H.264 pro kompresi videa. Systém Apple CarPlay bude dostupný pro všechny následující modely Volvo s novou modulární architekturou (SPA). To znamená, že prvním vozem, v němž se operační systém Apple CarPlay objeví, bude nové Volvo XC90 SUV. Nástupce XC90 bude představen letos na podzim a automobilka odhaluje jednotlivé technologické novinky postupně. Bude jich totiž opravdu hodně. Od motorů přes podvozek, nový design až třeba po zmiňované uživatelské rozhraní Apple a s tím související zcela nový styl interiéru.

V operačním systému Apple CarPlay uživatelé okamžitě rozpoznají základní aplikace svých iPhonů, jakými jsou například funkce telefonu, zprávy, hudba a navigace. Úvodní nabídka bude zahrnovat dokonce i audio aplikace třetích stran včetně nejpopulárnější služby pro hudební streaming – Spotify.
„Uživatelé iPhonů se budou v novém Volvu cítit jako doma. Vytvořili jsme kompletně nové uživatelské rozhraní, které díky velkému, na výšku orientovanému dotykovému displeji, povýší interakci s mobilním přístrojem ve voze na mnohem vyšší úroveň. To vše, ve spojení s očividnými bezpečnostními výhodami plynoucími z vyspělého systému hlasového ovládání, jako je Siri, dělá ze značky Apple dokonalého partnera pro Volvo,“ říká Håkan Samuelsson.
 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz