iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nové Volvo XC40. Bude se pronajímat a sdílet

Nové Volvo XC40. Bude se pronajímat a sdílet

 
xc40-2018

pondělí, 25. září 2017

Volvo představilo v Miláně další přírůstek do své XC rodiny. Po větších modelech XC90 a XC60 přišla řada na kompaktní XC40. Automobilka předvedla svou novinku v Miláně v rámci v rámci slavnostního otevření exkluzivního skandinávského designového studia vybudovaného přímo v srdci tohoto italského města.

 

Volvo XC40 je prvním modelem postaveným na nové modulární platformě CMA pro kompaktní vozy. Stane se základem pro všechny další modely řady 40 včetně elektromobilů. Platformu vyvinulo Volvo v zájmu úspor jako společný projekt s mateřskou automobilkou Geely. 

„Volvo XC40 představuje naši vstupenku do segmentu malých SUV a jeho úkolem je zvýšit atraktivitu značky Volvo a posunout ji novým směrem,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Håkan Samuelsson.

 

Nabitý technologiemi

Volvo XC40 dostane k dispozici všechny současné technologie, kterými automobilka disponuje, včetně vymožeností, jakými jsou asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, dále poslední generaci systému City Safety, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a kameru s výhledem do 360°, která řidiči pomůže při manévrování ve stísněném prostoru.

Inovativně řešené jsou úložné prostory, které zahrnují funkční úložný prostor ve dveřích nebo pod sedadly, speciální odkládací přihrádku na telefon s indukčním dobíjením, nebo vyjímatelný odpadkový koš ve středovém tunelu.

 

Ceny od 742 000 Kč, ale později

Od zahájení výroby bude Volvo XC40 k dispozici s naftovým motorem D4 140 kW, nebo s benzínovým agregátem T5 184 kW z rodiny motorů Drive-E. Později bude nabídka rozšířena o další motorizace včetně hybridní a elektrické varianty. Volvo XC40 bude také prvním modelem Volvo dostupným s novým tříválcovým motorem.

Ceny novinky na našem trhu začínají na částce 968 000 Kč za provedení D4 Kinetic, zážehová verze se nabízí až od vyšší výbavy Momentum a přijde na 1 085 000 Kč. V obou případech se jedná o vozy s pohonem všech kol. Nejlevnějším provedením bude T3 s výkonem 115 kW a pohonem přední nápravy ve výbavě Kinetic za 742 000 Kč. Tato motorizace, stejně jako T4 a D3 budou k dispozici v průběhu příštího roku.

 

Prodej i služby jinak

Zajímavé je i pojetí prodeje vozidel a poprodejní péče, které Volvo společně s novou XC40 představilo. Volvo se o „průlom“ v této oblasti již pokusilo na přelomu tisíciletí, ale neuspělo. Nyní chce opět změnit tradiční postupy. Alternativně nabídne oproti tradičnímu pojetí vlastnictví vozu program předplacených služeb Care by Volvo s pevně daným měsíčním poplatkem. V závislosti na regionální dostupnosti bude program Care by Volvo zahrnovat také přístup k celé řadě digitálně řízených osobních asistenčních služeb, jako jsou doplnění paliva, čištění a mytí vozu, vyzvednutí a dopravení vozu do servisu nebo doručení online objednávky přímo do vozu. V České republice ovšem zatím program dostupný nebude. Dostupná zatím není ani aplikace Volvo On Call s novou technologií digitálního klíče, umožňující sdílení vozu. Vozy však budou také u nás prodávány s přípravou pro 4G/LTE, která umožní pozdější aktivaci služby VOC.  

 

 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz