iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Ford Focus zná své české ceny

Nový Ford Focus zná své české ceny

 
ford-0

pondělí, 22. září 2014

Modernizované provedení Fordu Focus, v loňském roce nejprodávanějšího auta světa, bude zanedlouho uvedena na náš trh. Již jsou známy i ceny. Pětidveřový model s motorem 1.6 Duratec Ti-VTC ve výbavě Trend bude k dispozici za 336 990 Kč. To je o 7000 Kč více než srovnatelné současné provedení.

 

„Nový Ford Focus přichází se svými tradičními přednostmi, k nimž patří zejména skvělé jízdní vlastnosti, výkonné a úsporné motory, vysoká úroveň výbavy či špičkové bezpečnostní i komfortní technologie, ale proti svému předchůdci přináší v těchto oblastech další zlepšení. Vše je ‚zabaleno’ do nového, dynamičtějšího a atraktivnějšího designu, jenž Focus už na první pohled jasně řadí do designové rodiny Ford. A to vše za velmi atraktivní cenu, kterou ocení jak velkoodběratelé, tak i naši soukromí zákazníci,“ zdůrazňuje Dušan Fornůsek, marketingový ředitel Ford Motor Company, s.r.o.

 

Nová dotyková obrazovka

Nový Focus dostal novou kapotu motorového prostoru, přední nárazník i masku chladiče, ke změnám došlo také v interiéru. Ford vyslyšel přání zákazníků, snížil počet jednotlivých tlačítek a upravil rozmístění ovladačů tak, že je nyní řidič i členové posádky mohou ovládat zcela intuitivně. Celý interiér působí světleji a luxusněji. Důležité je, že nový Focus bude jako první model značky Ford v Evropě volitelně vybaven systémem SYNC 2. Nejnovější multimediální systém využívá pro přístup k funkcím audiosystému, navigace, klimatizace a mobilního telefonu osmipalcovou dotykovou obrazovku a pokročilé hlasové ovládání. Řadu funkcí (mobilní telefon, klimatizace, audio, navigace) bude možné ovládat jednoduchými hlasovými povely.

 

Snížená spotřeba

Další zásadní inovací jsou nové motory. U všech se Ford chlubí sníženou spotřebou paliva, která proti současnému modelu klesla až o  19 procent. V nabídce jsou i nadále technicky vyspělé zážehové motory EcoBoost v čele s trojnásobným vítězem (2012, 2013 a 2014) odborné ankety „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku), tříválcem 1.0 EcoBoost. Nejoblíbenější provedení s výkonem 92 kW a šestistupňovou manuální převodovkou bude navíc nabízeno se zaváděcím bonusem 10 000 Kč, a to v jakémkoliv stupni výbavy (Trend, Trend Sport, Titanium) a v jakékoliv karoserii (5dv., sedan, kombi).

Objem čtyřválce 1.6 EcoBoost byl snížen na 1,5 l, ale jeho výkon 110 kW zůstal zachován. V kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou je nová jednotka o 7 procent úspornější než dřívější 1.6 EcoBoost s ekvivalentním výkonem. Od roku 2015 bude možné objednávat motorizaci 1.5 EcoBoost rovněž se samočinnou šestistupňovou převodovkou a nově také s řazením pomocí ovladačů u volantu.

 

Asistenční technologie

Nový Focus nabízí jako první model značky Ford funkci umožňující automaticky zacouvat do řady kolmo stojících aut, zůstává samozřejmě i systém automatického podélného parkování. A kam nový Focus sám zaparkuje, odtud také sám vyjede. Při couvání z kolmého parkovacího místa řidič rovněž velmi ocení systém Cross Traffic Alert, který ho upozorňuje na provoz z obou stran.

Dalšího vylepšení doznal i systém Active City Stop, jenž v případě hrozící srážky preventivně zvýší tlak v brzdové soustavě. Pokud řidič na nebezpečí nereaguje, systém začne automaticky brzdit, aby se vyhnul kolizi či alespoň zmírnil její následky. Zdokonalená verze Active City Stop v novém Focusu funguje při rychlostech do 50 km/h, zatímco dosud to bylo do 30 km/h.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz