iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Ford Galaxy se představuje

Nový Ford Galaxy se představuje

 
galaxy-2015

čtvrtek, 2. dubna 2015

Ford dnes poprvé oficiálně ukázal novou generaci modelu Galaxy. Na rozdíl od dříve představeného nového Renaultu Espace zůstává co do koncepce věrný svým kořenům a opět tedy nabídne především vnitřní prostornost nedosažitelnou vozy s klasickými karoseriemi sedan či kombi.

 

Nová Galaxy dostala samozřejmě co do vzhledu všechny atributy současného stylingu modrého oválu, včetně typického tvaru čelní masky a protažených světlometů. Nabízí také sedm plnohodnotných sedadel a jako první vůz své třídy umožňuje sklápění i vyklápění sedadel ve třetí řadě stiskem tlačítka.

 

Přímá návaznost

„S Fordem Galaxy vyrůstaly v Evropě tisíce rodin. Zákazníci na něm oceňují možnost cestovat v sedmi lidech s prvotřídním komfortem a bezpečím, stejně jako nevídanou všestrannost,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Nový Ford Galaxy rozvíjí tyto přednosti a přidává ještě dokonalejší dynamiku, hospodárnost i kultivovanost, stejně jako užitečné inovace.“

K vyššímu cestovnímu komfortu přispějí přední multifunkční sedadla s masážní funkcí, jízdní komfort i jízdní vlastnosti vylepšuje zadní náprava „Integral Link“, kterou Ford poprvé použil u nové generace Mondea. S ním má Galaxy po technické stránce mnoho společného, včetně vyspělých asistenčních systémů, jako je Inteligentní omezovač rychlosti, který sleduje dopravní značení a reguluje rychlost jízdy tak, aby řidič nevědomky nepřekročil limit platný v právě projížděném úseku. Pre Crash asistent s funkcí ochrany chodců zaznamenává chodce ve vozovce nebo v její blízkosti a začne automaticky brzdit, pokud vyhodnotí riziko střetu jako bezprostřední a řidič nezareaguje na varování. Automatická dálková světla s ochranou proti oslnění ostatních řidičů zase upravují světlo tak, aby neomezovalo protijedoucí řidiče, přitom ale zachovávají maximální osvětlení ve zbytku prostoru před vozem

 

Flexibilita pro všestrannost

Nový Ford Galaxy umožňuje přizpůsobit konfiguraci vnitřního prostoru aktuálním potřebám ještě snadněji než dosud. Všech pět sedadel ve druhé a třetí řadě lze totiž sklopit do podlahy stiskem tlačítka na ovládacím panelu, který se nachází přímo v zavazadlovém prostoru. Takové řešení má dnes více vozů, Galaxy ovšem jako první model své třídy umožňuje sedadla tlačítkem také vyklopit zpět do vztyčené polohy.

Plochá podlaha usnadňuje manipulaci s těžkým nebo objemným nákladem a při přepravě většího počtu osob cestující ocení možnost nezávislého posouvání a naklápění sedadel ve druhé i třetí řadě.

K využitelnosti vnitřního prostoru přispívá mimo jiné prostorově úsporná konstrukce sedadel. Cestující na druhé a třetí řadě mají k dispozici o 10 mm více prostoru než v předchozím Fordu Galaxy a zejména na třetí řadě je více místa než nabízejí stávající konkurenti. Nová Galaxy nemá zadní dveře posuvné, ale standardně otvírané, což příznivě ovlivnilo vnitřní šířku interiéru ve výšce loktů i ramen.

Přední multifunkční sedadla s funkcí aktivní masáže snižují svalovou únavu zejména během dlouhých cest. Na jejich vývoji se podíleli i lékaři. Stehna, hýždě a spodní záda cestujících jemně masíruje soustava 11 masážních polštářků. Tato sedadla jsou seřiditelná v osmi směrech a mají vyhřívání i odvětrávání. Při otevření dveří se bočnice sedáku vyfouknou, aby usnadnily vystupování.


Vyšší komfort, více elektroniky

Zadní náprava Integral Link může být opatřena systémem samočinného vyrovnávání světlé výšky bez ohledu na aktuální zatížení. Použití protihlukové izolace v zakrytování spodních partií vozu, podbězích kol a dveřích v kombinaci s vyšším podílem uzavřených profilů v konstrukci karoserie vedlo ke snížení hladiny hluku v prostoru pro cestující. Tzv. „akustické sklo“ v čelním okně i bočních oknech pak snižuje úroveň aerodynamického hluku.

Nový Ford Galaxy může kromě toho vybaven také dalšími systémy, jako je hlídání mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek, upozornění na vyjetí z pruhu, systém udržování jízdního pruhu, adaptivní tempomat či sledování bdělosti řidiče. Ford SYNC 2 s hlasovým ovládáním umožňuje ovládat telefon, audio, klimatizaci a navigaci intuitivními konverzačními pokyny. Součástí systému SYNC 2 je také funkce automatického tísňového volání, která v případě nehody spojí osádku vozu s dispečinkem záchranného systému a sdělí operátorovi nejdůležitější informace v jazyce země, v níž se vůz právě nachází.

Ford Galaxy bude poprvé nabízen také s bezdotykovým ovládáním pátých dveří, k jejichž otevření či zavření stačí mávnout nohou pod zadním nárazníkem. Uživatelský komfort zvyšují rovněž sériově dodávaná elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka nebo elektrická parkovací brzda s asistentem pro rozjezdy ve svahu.
 

Nové biturbo

Nová Galaxy je postavena na nové globální platformě pro vozy segmentů C a D. Zadní náprava „Integral Link“ má hliníková spodní ramena, která snižují hmotnost o dva kilogramy. Z hliníku jsou vyrobeny i těhlice přední nápravy. Pružiny a tlumiče pérování byly naladěny speciálně pro Galaxy. I nadále si zákazníci budou moci objednat systém adaptivních tlumičů s přepínatelnými režimy „Comfort“, „Normal“ a „Sport“. Zvolenému režimu se nově přizpůsobí také řízení, jež dostalo elektrický posilovač.

Jako jeden z prvních modelů značky Ford nabídne Galaxy zákazníkům systém adaptivního řízení s proměnným převodem. (Regulaci posilového účinku zajišťuje elektrický posilovač, který zároveň kompenzuje přenos točivého momentu i dalších nežádoucích sil do řízení.)

K pohonu jsou určeny nové úsporné motory, mezi kterými zaujme vznětový agregát 2.0 TDCi Bi-Turbo. Díky přeplňování dvěma turbodmychadly dosahuje tato jednotka výkonu 154 kW a točivého momentu 450 N.m. „Nový výkonný diesel TDCi následuje trend downsizingu, který jsme uplatnili již u našich zážehových motorů EcoBoost. Menší motory mají nižší spotřebu a emise, přičemž výkon z nich dostaneme cestou pokročilých technických řešení,“ řekl Andrew Brumley, šéfkonstruktér pohonných jednotek Fordu.

K dispozici je i zdokonalený motor 2.0 TDCi přeplňovaný jedním turbodmychadlem s proměnnou geometrií lopatek. Má upravený blok, novou hlavu válců a nové vstřikování. Dostupný je ve variantách 88 kW, 110 kW a 132 kW.

Pro zájemce o zážehové motory je připraven nový úsporný agregát 1.5 EcoBoost o výkonu 118 kW nebo motorizace 2.0 EcoBoost 176 kW.

 

Více bezpečnosti

Vedle čelních airbagů vpředu, kolenního airbagu řidiče a okenních airbagů chránících cestující na všech třech řadách sedadel nový Ford Galaxy poprvé nabídne také boční airbagy pro sedadla ve druhé řadě. Ta jsou opatřena bezpečnostními pásy s předpínači a omezovači tahu. Na všech sedadlech ve všech třech řadách je nainstalován systém upozornění na nezapnuté pásy.

Technologie MyKey umožní majitelům naprogramovat do klíče od vozu nejrůznější omezení. Může se jednat o znemožnění příchozích telefonických hovorů, omezení nejvyšší dosažitelné rychlosti, znemožnění deaktivace bezpečnostních systémů, omezení hlasitosti audiosystému nebo jeho úplnou deaktivaci v případě, že cestující nemají zapnuté bezpečnostní pásy.

Jízdní stabilitu vozu zlepšují rozšířené funkce elektronického stabilizačního systému, jako je regulace průjezdu zatáčkou nebo ochrana před převrácením. 

Napsal: redakce

 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz