Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Lexus RX L: Komfort pro všechny!

Nový Lexus RX L: Komfort pro všechny!

 
rx-l

středa, 18. dubna 2018

Lexus RX je mohutné SUV s vysokým jízdním komfortem. U automobilky se rozhodli, že by si jej mohlo najednou užívat i více než jen pět cestujících a na svět tak přišla nová verze RX L. O tom, že ve standardním RX je místa takzvaně „na rozdávání“ svědčí fakt, že stačilo přidat jedenáct centimetrů na délku a vytvořil se prostor pro třetí řadu sedadel.

 

Nový Lexus RX je variantou základního „krátkého“ provedení a vývojáři se proto zaměřili především na sice malé, ale klíčové detaily, které posunou prodlouženou verzi na vyšší úroveň i jinak, než pouze dvěma místy navíc. Mimochodem, zatím jsme v tom neseděli, ale automobilka slibuje i na dvou zadních sedadlech dostatek prostoru a vysoký komfort. „V modelu RX L jsou všechna sedadla vyrobena ve stejně vysoké kvalitě a nabízejí úplně stejné pohodlí i na těch nejdelších cestách. Takže ať už máte velkou rodinu, nebo jen dostanete chuť vyrazit do nočního města se skupinou přátel, postačí vám pouze jeden Lexus RX L,“ píše se v tiskové zprávě. Pro basketbalisty to asi ani v tomto případě na sedadlech třetí řady ideální nebude, ale pokud se Lexusu podařilo opravdu vytvořit při tak malém prodloužení pohodlná místa pro osoby středního vzrůstu, pak klobouk dolů. O kabině automobilka dokonce mluví jako o „salonku“, ve kterém si všichni užívají komfortu stejnou měrou.

Lexus totiž neudělal to, co některé jiné automobilky, které auto prodlouží a do vzniklého prostoru nainstalují třetí řadu. V případě RX L došlo k optimalizaci karoserie i celého vnitřního prostoru, aby se nemuselo auto zásadně prodlužovat. Tím by utrpěl design, cílem designérů totiž bylo zachování typických „ostrých“ tvarů modelu RX, protože to je jeden ze základů jeho úspěchu. Museli na to tedy jinak než „připlácnutím“ dlouhé zádě na původní model.

Při detailnějším pohledu lze zjistit, že úhel zádě, kterou tvoří výklopné dveře je o něco strmější. Už jen touto úpravou se podařilo zajistit dostatek prostoru pro hlavu cestujících ve třetí řadě. Další cenné milimetry získali designéři jednoduchým přemístěním mechanismu pohonu zadního stěrače z horní části okna dolů. Zadní sedadla jsou také o něco výše, aby bylo dosaženo dostatečného prostoru pro nohy a ergonomicky pohodlné polohy sezení. Společně s prodloužením a doladěním roztečí sedadel tak vznikl prostor pro šestého a sedmého cestujícího. Samozřejmě nechybí ani mechanismus pro zaklopení zadních sedadel do podlahy zavazadelníku.

Za třetí řadou sedadel je k dispozici poměrně slušných 221 l, podlaha zavazadelníku je po zaklopení sedadel jak třetí, tak druhé řady zcela rovná a maximem je 1656 l zavazadlového prostoru.

 
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz