iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Peugeot Boxer: robustní a úsporný

Nový Peugeot Boxer: robustní a úsporný

 
boxer-2014

úterý, 22. dubna 2014

Značka Peugeot představuje novou generaci svého největšího užitkového modelu. Boxer je tak dalším z řady modelů, u kterých francouzská automobilka obměnila a modernizovala svou nabídku. Užitkový automboil musí být především splehlivý a úsporný. Obojí Peugeot nenechal náhodě a kvality nového Boxeru prověřily čtyři miliony testovacích kilometrů i v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

V dlouhém seznamu provozních testů bychom našli například 1500 hodin strávených při teplotách od -20°C do +40°C pro záruku odolnosti proti stárnutí mechanických, plastových a elektronických dílů, nebo tisíc přejezdů brodů s 10cm hloubkou vody pro kontrolu nepropustnosti a odolnosti vůči korozi. Testy zahrnovaly také půl milionu testovacích cyklů zavření dveří při teplotách od -30 °C do +80 °C, což odpovídá náročnému využívání vozu po dobu deseti let. Díky těmto důkladným testům je Boxer i v novém provedení odolným, spolehlivým a kvalitním užitkovým automobilem a jeho provozní náklady včetně spotřeby by podle automobilky měly být jedny z nejnižších na trhu.  Ekonomičnost provozu navíc mohou příznivě ovlivnit servisní smlouvy, které Peugeot nabízí.

 

Pokročilé asistenční a bezpečnostní systémy

Pro ochranu osádky a splnění požadavků na různorodé využití vozu je nový Peugeot Boxer vybaven řadou systémů aktivní a pasivní bezpečnosti. Patří sem například Funkce LAC (Load Adaptative Control), která přizpůsobuje působení ESP podle zatížení vozu a rozložení nákladu. Vůz tak zůstane v kritických situacích bezpečněji na zvolené dráze. K dispozici je také systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu spojený s kamerou umístěnou nad vnitřním zpětným zrcátkem. Tento nový prvek výbavy je sériově montován do čtyřtunových furgonů a za příplatek je k dispozici u ostatních verzí v rámci paketu Bezpečnost. Indikátor podhuštění pneumatik je zase sériově montován do vozů kombi a za příplatek do ostatních verzí. Systém Inteligent Traction Control je součástí příplatkové výbavy a usnadňuje jízdu na povrchu se zhoršenou přilnavostí (bláto, sníh, náledí). Funkce se spouští tlačítkem na palubní desce. Pokud systém zjistí, že se vůz nachází na silnici s nízkou přilnavostí, nahradí protiprokluzový systém ASR a zajistí větší porci hnací síly pro kolo s lepší adhezí. Funkce se automaticky vypne při rychlosti nad 30 km/hod. Řidičům přijde vhod také systém Hill Assist (pomoc při rozjezdu do svahu), který se aktivuje po zastavení se zapnutým motorem a nohou na brzdě na svahu o sklonu větším než 5 %. Při sjíždění prudšího klesání s blátivým či štěrkovým povrchem se zase hodí nová funkce systému Inteligent Traction Control - HDC (regulace rychlosti při jízdě ze svahu). Ta umožňuje řidiči udržet si konstantní rychlost pod 30 km/hod a neztratit nad vozem jedoucím ze svahu o sklonu alespoň 8 % kontrolu, aniž by musel používat brzdu.

 

Čtveřice turbodieselů

Nový Peugeot Boxer je k dispozici se čtyřmi vznětovými motory Peugeot poslední generace, splňujícími normu Euro 5. Agregát 2.2 HDi FAP je k dispozici ve verzích 81 kW, 96 kW a 110 kW, motor 3.0 HDi FAP má maximální výkon 130 kW a točivý moment 400 Nm.

Nový Peugeot Boxer vykazuje u verze L3H2 2.2 l HDi 130 k oproti předchozí verzi úspory paliva až 1,3 l / 100 km. Z hlediska spotřeby paliva tak nový Peugeot Boxer posiluje svoji pozici na trhu.Příchod technologie Stop & Start u motorů 2.2 l HDi 130 k a 150 k umožnil dosáhnout jedné z nejnižších hodnot spotřeby paliva na trhu a další úsporu půl litru nafty na 100 km ve městě při průměrném snížení emisí CO2 o 5 g/km ve smíšeném režimu.

Provozní náklady nového Boxeru patří k nejnižším na trhu i díky motorům vybaveným rozvodovým řetězem, který nevyžaduje žádnou výměnu, takže se jejich interval údržby prodloužil na 48 000 km nebo dva roky.

 

Široká paleta verzí

Plechové a prosklené furgony postavené na třech různých rozvorech (300 cm, 345 cm a 404 cm) existují ve čtyřech délkách (L1, L2, L3 et L4) a třech výškách (H1, H2 a H3). Výsledkem je osm verzí karoserie s objemem od 8 do 17 m3. Nový Peugeot Boxer je k dispozici i v dalších variantách, konkrétně jako furgon s vestavbou čtyř sedadel ve druhé řadě realizovaný společně s firmou Durisotti, valník s třímístnou kabinou nebo se sedmimístnou kabinou, korby s celkovou dovolenou hmotností 3,5 tuny a označením 335 a nyní rovněž 435 Heavy, realizované společně s firmou Gruau. V nabídce je i základ pro přestavbu, tedy šasi s jednoduchou nebo dvojitou kabinou. Řadu dále doplňují verze COMBI pro přepravu osob v konfiguraci 5 až 9 míst.  

 

Výbavové pakety

Aby si každý zákazník snadno vybral vůz vhodný pro své specifické potřeby, nabízí Peugeot pro nový Boxer speciální pakety příplatkové výbavy:

Paket Stavba zahrnuje ochranný plech pod motorem, Inteligent Traction Control a HDC (regulace rychlosti při jízdě ze svahu) usnadní život řidičům ve stavebnictví, zejména při vjezdu a výjezdu ze stavby;

Paket Look nabízí mlhové světlomety, denní světla s LED diodami či ozdobné kryty kol je vhodný pro řidiče, kteří chtějí, aby byl jejich pracovní nástroj nejen účelný, ale i vzhledově originální a zvyšoval image jejich firmy;

Paket Bezpečnost je určen pro firmy vyžadující splnění těch nejnáročnějších požadavků na bezpečnost. Zahrnuje airbag spolujezdce a nejnovější technologické inovace, jako je indikátor podhuštění pneumatik a systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu;

Paket Komfort tvoří odpružené sedadlo, automatická klimatizace, samočinné spouštění světel a stěračů a volant potažený kůží. Tento paket ocení řidiči ve městě či na dlouhých cestách.

Paket Vytápění umožňuje dosáhnout optimálního komfortu vytápění díky programovatelnému systému Webasto. Kabina se vytopí na začátku pracovního dne a příjemná teplota se v ní udržuje po celou pracovní dobu. Ke komfortu přispívá i vytápěné sedadlo řidiče.

Napsal: redakce

 
boxer-2014boxer-2014boxer-2014boxer-2014
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz