iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » NOVÝ RENAULT AUSTRAL

NOVÝ RENAULT AUSTRAL

 

neděle, 16. ledna 2022

GILLES VIDAL, ŘEDITEL DESIGNU ZNAČKY RENAULT, ODHALUJE DESIGNOVÉ ZÁMĚRY NOVÉHO SUV, KTERÝM RENAULT POKRAČUJE VE SVÉ OFENZIVĚ V SEGMENTU C.

 

(Tisková zpráva Renault Group) "Elegantní a technologický", tak popisuje Gilles Vidal, šéf designu společnosti Renault, nový Renault Austral, nové SUV segmentu C. Designérské týmy převzaly prvky současné řady a snažily se nabídnout vůz, který je orientovaný na status, rafinovaný a rozhodně moderní.

ŽÁDOUCÍ A KVALITATIVNÍ DESIGN
Designéři použili základní prvky, které dělají SUV žádoucím, pokud jde o proporce, převisy, velikost kol a světlou výšku. Výsledkem je SUV s charakterem, které zůstává civilizované. Linie v horní části podběhů kol dodávají vozidlu novou strukturu. Oživují profil s pevností a přesností. Austral je strukturovaný a dynamický a vyjadřuje nový designový jazyk značky Renault. "Renault Austral kombinuje výrazné stylistické prvky, které mu dodávají dynamický a elegantní design. Jeho kvalita je patrná na první pohled. Zmenšili jsme mezery v karoserii, zdokonalili jsme zpracování, aby se okamžitě vytvořil pocit kvality." Gilles Vidal, ředitel designu značky Renault. Jedním z výrazných stylistických prvků nového Renaultu Austral je výrazná strukturální linie ve spodní části boků karoserie. Svažuje se směrem dopředu, čímž zvyšuje dynamiku siluety vozu. Toto formální téma se odklání od klasického sledu linií rovnoběžných se zemí se statickým výrazem. Z profilu se zdá, že Austral vystupuje dopředu, takže je dynamický, i když stojí.

MODERNÍ A TECHNOLOGICKÉ SUV
Technologickou stránku zajišťuje přední a zadní osvětlení vozu Austral. V zadní části se k logu připojují dvě impozantní světla ve tvaru písmene C, která vytvářejí velkolepý efekt. Podobně je tomu i v přední části vozu, kde světlomety a mřížka chladiče nezůstanou bez povšimnutí. Mikrooptická technologie, která byla poprvé představena u vozu Renault Mégane E-TECH Electric, se skládá z plexiskla, na jehož povrchu a v srdci materiálu jsou vyryty čáry a vzory. Když je okraj plexiskla osvětlen diodami LED, rozsvítí se všechny vyryté plochy a vytvoří přesný, živý a dobře rozpoznatelný vizuální efekt.
Toto technologické mistrovství a touha po dokonalosti se staly leitmotivem designu nového Renaultu Austral.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz