iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nový Renault Espace bude k dispozici od 769 900 Kč

Nový Renault Espace bude k dispozici od 769 900 Kč

 
espace-2015

pondělí, 2. února 2015

Nový Renault Espace právě přichází na trh a zná již své české ceny. Základem je provedení Life s turbodieselem Energy dCi 130 za 769 900 Kč, vrcholné provedení Initiale Paris s turbodieselem Energy dCi 160 přijde na 1 059 900 Kč. Nabídku těchto dvou dieselových pohonných jednotek doplňuje zážehové turbo Energy TCE 200, které je také nejvýkonnějším motorem v nabídce.

 

Nový Renault Espace již podle Renaultu není čistokrevným MPV, ale crossoverem. Navzdory futuristickému vzhledu však i ve svém nejnovějším provedení nabídne velký vnitřní prostor schopný pojmout až sedm pasažérů. Sklopná sedadla One Touch druhé a třetí řady přitom umožní velmi jednoduchou změnu vnitřního uspořádání vozu podle aktuálních potřeb. Zajímavostí je zvýšená světlá výška o celé čtyři centimetry. Se 160 mm světlé výšky již konkuruje některým SUV. Navzdory zvýšení podvozku je ale nový Espace o 63 mm nižší než předchůdce, protože se snížila výška samotné karoserie. Na délku se naopak o 16 mm protáhla.  

 

Výbavové stupně

Již od prvního stupně výbavy Life je Espace vybaven panoramatickou střechou či multimediálním systémem Renault R-LINK 2 s dotykovým displejem o nadstandardní uhlopříčce 8,7” s netradiční svislou orientací. Ve výbavě nechybí ani LED světlomety a přední, zadní i boční parkovací senzory. Prostřední výbavový stupeň Zen nabízí nový systém Renault Multi-Sense, který umožňuje řidiči zvolit si jeden z pěti módů (komfortní, sportovní, eco, standardní, individuální), který upraví nastavení převodovky, řízení a motoru. Dále je ve výbavě systém 4Control se čtyřmi aktivně řízenými koly. Za příplatek je možno objednat i systém Electronic Damper Control umožňující přizpůsobení tuhosti tlumičů. I ten upraví nastavení na základě zvoleného módu.

Nejvyšší výbavový stupeň Initiale Paris je již v základu vybaven celou řadou specifických prvků. Typická je pro tento model speciální barva karosérie (černá Améthyste) a také devatenáctipalcové disky kol z lehké slitiny mají specifický design. V interiéru je standardem hnědá přístrojová deska s prošíváním, přední sedadla jsou vyhřívaná, elektricky nastavitelná a s masážní funkcí. Ve výbavě je také hands-free elektrické ovládání víka zavazadlového prostoru. Mezi asistenčními systémy nalezne zákazník Easy Park Assist (360° parkovací senzory, zadní parkovací kamera a inteligentní parkovací asistent – podélný, kolmý a úhlový), Visio System (systém varování před opuštěním jízdního pruhu, automatické přepínání dálkových světel, systém varování při překročení rychlosti s rozpoznáváním dopravních značek), bezpečnostní balíček (Safe Distance Warning, Emergency Breaking System) a technologie 4Control se čtyřmi aktivně řízenými koly a System Electronic Damper Control (přizpůsobení tuhosti tlumičů). O zvukovou kulisu se postará standardně montovaný systém Bose Surround System s dvanácti reproduktory a funkcí Active Noise Control

 

Motory a převodovky

Jediným zážehovým motorem v nabídce je agregát Energy TCe 200 EDC. Jedná se o nový benzínový motor zaměřený na dynamickou jízdu, který je kombinován výhradně s novou sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC. Slabší z dieselů, agregát Energy dCi 130 je standardně spojen s manuální šestistupňovou převodovkou. Agregát je navržen pro zákazníky, kteří upřednostňují hospodárnost a nejlepší poměr výkonu a spotřeby. Výkonnější diesel Energy dCi 160 EDC je vybaven technologií Twin Turbo a spojen s šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz