Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Ochrana nákladového prostoru od Tokozu

Ochrana nákladového prostoru od Tokozu

 
technika-0

středa, 23. srpna 2017

Žďárský výrobce zámků a kování Tokoz představil nový přídavný zámek pro nákladové prostory automobilů. Vysoce odolný a ministerstvem dopravy homologovaný zámek Tokoz Vanlock je vhodný pro zajištění skříňových i posuvných dveří dodávek, pickupů nebo návěsů kamionů. V kombinaci s cylindrickou půlvložkou Tokoz Pro se z něj stává nejbezpečnější, nejodolnější a zároveň finančně dostupné zabezpečovací zařízení nákladových prostorů.

 

Mechanismus zámku je uložen do vysoce odolného pouzdra o homologované výšce 40 mm v lakované úpravě, na dveře nákladového prostoru se kotví v pěti kotevních bodech. Pro odolnost vůči vnějším vlivům je lem zámku chráněn pryžovým těsněním, cylindrická vložka pak prachovou krytkou. Zadní strana zámku je vybavena bezpečnostním nouzovým otevíráním, které umožňuje jeho odemknutí zevnitř zamčeného zavazadlového prostoru.

Zámek je osazený půlvložkou v europrofilu profilu 30/10. Standardně se bude jednat o půlvložku Tokoz Pro, jednu z nejbezpečnějších cylindrických vložek na trhu, která zároveň vyniká vysokou odolností vůči prachu, vodě i nízkým teplotám. Zároveň je možné zapojovat ji jednoduše do systému generálního klíče, což z ní dělá ideální řešení pro fleetová vozidla. Výrobek je rovněž možné osadit systémem Tokoz Tech. V blízké budoucnosti pak nabídku doplní také mechatronická půlvložka ePro s řízením multi-level přístupů.

“Zámek koncepčně vychází z našeho osvědčeného a populárního systému Tokoz X Safety Box, který je však plně uzpůsoben pro majitele nákladních vozů a dodávek. Kvůli homologaci jsme museli snížit výšku pouzdra na 40 mm a zároveň jsme upravili jeho tvar tak, aby po montáži nenarušil estetiku vozu,” uvedl Petr Neuvirt, obchodní ředitel divize zámků a kování Tokoz.

Tokoz Vanlock by se měl začít prodávat v druhé polovině letošního roku v bílé a černé barvě s předpokládanou cenou kolem 2200 Kč bez DPH bez cylindrické vložky, s vložkou Pro 300 kolem 2600 Kč bez DPH a s vložkou Tech ca 2500 Kč bez DPH.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz