iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Peugeot má nový pickup: Landtrek se ale v Evropě neobjeví

Peugeot má nový pickup: Landtrek se ale v Evropě neobjeví

 
peugeot-1

čtvrtek, 20. února 2020

Peugeot se pochlubil atraktivním terénním pickupem Landtrek. V Evropě se jej ovšem nedočkáme, boj o každý gram emisí CO2, stejně jako tvrdá konkurence jej vystrnadily na trhy mimo starý kontinent.

 

Terénní pickup představila v posledních letech řada automobilek, které v tomto segmentu doposud nic nenabízely. A všechny si „půjčily“ auto některé ze spřízněných, nebo přímo propojených automobilek. Renault od Nissanu, Fiat od Mitsubishi a Mercedes-Benz opět od Nissanu. Fiat i Mercedes ovšem po krátkém pokusu o průnik do tohoto segmentu s výrobou svých modelů Fullback, respektive Třída X, končí. Prosadit se v konkurenci zavedených, jako jsou Ford Ranger, Nissan Navara, Mitsubishi L200 a koneckonců také VW Amarok, není v Evropě (a nejen tady) vůbec snadné. A navíc ty zpropadené emise… Takže není divu, že Peugeot hodil domácí trh rovnou přes palubu a se svým pickupem míří na trhy Latinské Ameriky a Afriky.

Peugeot není v tomto segmentu historicky nováčkem, před třemi lety využil model Rich čínské automobilky Dongfeng, se kterou je kapitálově propojený, aby nabídl na vybraných afrických trzích pickup se svým logem. Kromě odlišné čelní masky se Peugeot Pick Up od Dongfengu příliš nelišil. Zároveň se ovšem Francouzi zapojili do vývoje nového modelu čínské automobilky Changan, se kterou pojí skupinu PSA v Číně výrobní joint venture. Peugeot Landtrek je tedy pokrevným bratrem Changan F70, se kterým sdílí rám, podvozek, hnací ústrojí, základ kabiny a některé karosářské panely.

Landtrek každopádně nabízí vlastnosti v tomto segmentu obvyklé, jako například schopnost tahat přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny, v některých ohledech jej ale překonává. Platí to například o ložné ploše, která v provedení Single Cab umožní přepravu až tří europalet (korba má rozměr plochy 243 x 160 cm). Velkou plochou schopnou pobrat dvě europalety se pochlubí i pětimístné provedení (163 x 160 cm). Užitečné zatížení je ve všech případech více než 1 t a u některých verzí může dosáhnout dokonce 1,2 t. Rozměry karoserie ovšem nevybočují ze zvyklostí: délka 533 cm u verze s dvojitou kabinou a 539 cm u verze s jednoduchou kabinou, šířka 192 cm. K pohonu slouží buď diesel o objemu 1,9 l a výkonu 110 kW nebo zážehový agregát o objemu 2,4 l s výkonem 154 kW. K dispozici je jak verze s připojitelným pohonem všech kol, tak verze s pohonem pouze zadní nápravy.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz