iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Plánujeme dva sdílené elektromobily

Plánujeme dva sdílené elektromobily

 

úterý, 7. března 2023

Dalším respondentem ankety Český fleetový barometr 2023 je Michael Beránek, vedoucí provozního oddělení firmy LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ s.r.o.

 

Co nového se událo ve fleet managementu vaší společnosti v uplynulém roce, k jakým změnám ve vašem fleetu došlo a je něco zásadního, co plánujete pro letošní rok, ať už ve fleetové politice či fleetu samotném?

Společnost Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o. se sídlem v Popůvkách u Brna byla založena v roce 1999 a předmětem její činnosti je prodej, přímý servis od výrobce a pronájem nových a použitých stavebních strojů a věžových jeřábů. V roce 2021 byla začleněna i divize chladicí a mrazicí techniky. O zajištění optimálního a individuálního přístupu k potřebám zákazníků a obchodních partnerů se stará cca 130 zaměstnanců. Náš vozový park zahrnuje více než 90 vozidel – a to jak osobních, určených pro obchodní zástupce, tak dodávek sloužících servisním mechanikům. V roce 2022 jsme zabezpečili navíc osm vozidel pro divizi chladicí a mrazicí techniky. Všechna vozidla jsou provozována na klasický pohon na naftu či benzín. Tento pohon prozatím preferujeme z důvodů velkých dojezdových vzdáleností a také s ohledem na to, že jakmile u servisních aut s vestavbami naskladníme náhradní díly a nářadí, tak se pohybujeme blízko hmotnosti 3,5 t. V loňském roce jsme přistoupili k nákupu dvou olejových aut, která přispívají k většímu komfortu zákazníků při pravidelném servisu jejich strojů. Jedná se o nákladní vozidla se speciální vestavbou pro nové i použité oleje. Samozřejmě sledujeme vývoj a v budoucnu bychom chtěli reagovat na nabídky z oblasti elektromobility. Rádi bychom disponovali alespoň dvěma sdílenými elektromobily. V naší flotile vozidel sledujeme nájezd, limitem je pro nás 300 000 km. Auta máme v majetku – dodávky jsou vybaveny vestavbami, které jsou nákladné, proto vozový park tak často neměníme. Bohužel v loňském roce jsme čekali na dodání objednaných nových vozidel někdy i déle než rok. Využíváme síť autorizovaných servisů, většinou dlouhodobé partnery, v rámci garančních oprav po celé České republice, a také čtyři neznačkové servisy.

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz