iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Výběr automobilky dle preference modelů zákazníka

Výběr automobilky dle preference modelů zákazníka

 

úterý, 7. března 2023

V první letošním čísle v anketě Český fleetový barometr promlouvá celá řada flítových manažerů jednotlivých firem. O chystané změny a další informace se s námi podělil Ing. Pavel Bartoš z International Pharmaceutical Corporation, a.s., Hradec Králové.

 

Zeptali jsme se. Co nového se událo ve fleet managementu vaší společnosti v uplynulém roce, k jakým změnám ve vašem fleetu došlo a je něco zásadního, co plánujete pro letošní rok, ať už ve fleetové politice či fleetu samotném?


V minulém roce došlo při nákupu nových vozidel pro naši společnost poprvé k převaze benzinového pohonu nad dieselovým. Tato situace nebyla způsobena naší preferencí, ale stavem aktuální nabídky na trhu nových vozidel. Vzhledem ke krátké době užívání vozidel s benzinovým pohonem je zatím příliš brzy na porovnání celkových nákladů oproti dříve provozovaným dieselovým vozidlům.
Bohužel naší společností preferovaná a zároveň oblíbená automobilka ukončila v loňském roce výrobu námi používaného modelu a v následujících letech dojde k ukončení dalších, pro náš fleet důležitých modelů. Proto bude v letošním roce zřejmě docházet k nákupům vozidel i jiných automobilových značek než těch, které jsme používali v posledních letech. To bude zřejmě největší změna v našem fleetu za poslední roky. Taktéž očekáváme pokračující cenový růst nových vozidel. S tím ale bohužel nic nenaděláme, a pokud chceme do budoucna i nadále rozvíjet naše podnikání, budeme se muset s touto situací naučit žít, protože v tomto směru je změna v nedohlednu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz