iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » PSA a Opel budou společně vyrábět malou dodávku

PSA a Opel budou společně vyrábět malou dodávku

 
peugeot-1

čtvrtek, 16. dubna 2015

Automobilka Opel svůj nejmenší užitkový model Combo dostala v období nejasností ohledně budoucnosti značky před několika lety do úzkých. Práce na nové generaci tohoto vozu byly zastaveny a když si General Motors jako vlastník německé značky, ujasnil, jak s ní hodlá dále strategicky naložit a odsouhlasil její intenzivní rozvoj, bylo zapotřebí zacelit co nejrychleji díru, která ve vývoji důležitého malého užitkového modelu vznikla.

 

První kroky vedly k přirozenému partnerovi, Renaultu, se kterým spolupracuje Opel již tradičně na středně velkém a velkém užitkovém modelu. Jeho Kangoo by jistě zvládlo svou roli v „převlečení“ za Opel Combo, objevil se ale háček: Mercedes-Benz, který si přál zařadit malou dodávku do svého portfolia, Opel předběhl a zajistil si dodávky upravených vozů Kangoo pro sebe a svou řadu Citan. Opel tak musel situaci narychlo řešit spoluprací s Fiatem. Stávající Combo je variací na model Doblo...

Nová generace Opelu Combo již ale nevznikne ani ve spolupráci s Fiatem, ani s Renaultem. Opel se namísto toho pro vývoj a výrobu nové generace malého užitkového modelu spojil se skupinou PSA Peugeot Citroën. Obě automobilky o tom informovaly dnes.  

Nový užitkový automobil, který vystřídá modely Citroën Berlingo, Peugeot Partner a Opel/Vauxhall Combo, bude postaven na nejaktuálnější LCV architektuře skupiny PSA a první vozy se na trhu objeví v roce 2018.

LCV program je třetím ze třech společných projektů aliance PSA a GM, která byla podepsána oběma partnery v prosinci roku 2013. Dalšími projekty jsou MPV model třídy B-MPV, který se bude vyrábět v továrně GM ve španělské Zaragoze, a crossover třídy C-CUV, který se bude vyrábět v továrně PSA ve francouzském Sochaux. Nová malá dodávka se bude vyrábět v továrně PSA ve španělském Vigu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz