iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Renault Kadjar se představuje na oficiálních fotkách

Renault Kadjar se představuje na oficiálních fotkách

 
kadjar

úterý, 3. února 2015

Renault „odtajnil“ fotky svého nového crossoveru s názvem Kadjar. Jedná se o globální model, jehož prodej bude nejdříve zahájen v Evropě, v četných zemích Afriky a Středomoří a následně i v Číně. K dispozici bude ve verzi s pohonem dvou nebo čtyř kol.

 

Kadjar bude prvním vozidlem Renault vyráběným v Číně a využívá výhod spolupráce s Nissanem na společné platformě CMF (Common Module Family). Ta má pět základních modulů: interiér, pohonné ústrojí, elektrickou instalaci, příď s přední nápravou a záď se zadní nápravou. Platforma CMF se stane základem mnoha budoucích modelů obou značek, již dnes na ní stojí například modely Nissan X-Trail nebo Qashqai. Vývoj rozměrově rozdílných vozů na stejném základu umožňuje fakt, že má platforma CMF varianty pro tři segmenty: CMF-A pro malá vozidla, CMF-B pro střední vozidla a CMF-C/D pro větší vozidla. Kadjar přitom využívá největší verzi CMF-C/D.

 

Kadjar ve verzi s pohonem všech kol bude mít k dispozici tři jízdní režimy: Auto, Lock a 2WD. V režimu Auto elektronika spíná pohon všech kol v situacích, kdy jej vyhodnotí jako potřebný, v režimu LOck jsou obě nápravy spojeny uzavřenou lamelovou spojkou a režim 2WD zajišťuje pohon jen přední nápravy a tím i nižší spotřebu paliva. Verze s pohonem pouze jedné nápravy dostala alespoň funkci Extended Grip, která zajistí lepší trakci na nezpevněném povrchu.

 

Nové středně velké SUV z dílen Renaultu nabídne solidní zavazadlový prostor o základním objemu 472 l a možnost sklopit nejen zadní opěradla (i páčkou ze zavazadelníku), ale také překlopit opěradlo předního spolujezdce pro transport dlouhých předmětů. Mezi technickými novinkami zaujmou Full LED světlomety. Prodej nového Kadjaru bude na našem trhu zahájen 5. března, ceny ani přesné specifikace zatím nejsou známy. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz