iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Renault Kangoo je evropskou dodávkou roku

Renault Kangoo je evropskou dodávkou roku

 
renault-0

středa, 17. listopadu 2021

Renault Kangoo se stal užitkovým autem roku 2022. Celoevropská porota, složená z 24 novinářů s odbornými znalostmi v oblasti užitkových, průmyslových a dopravních vozidel, přiřkla nejnovějšímu LUV Renaultu vítězství v konkurenci čtrnácti modelů, které na trh uvedlo jedenáct různých značek v obdobíé od uzavření předchozího ročníku. Pro porotu IVOTY (International Van Of The Year) je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologie. Renault získal toto ocenění počtvrté, předtím bodoval s modely Master v roce 1998, Trafic (2002) a Kangoo Z.E. (2012).

 

Na veletrhu Solutrans v Lyonu převzal cenu Van Mark Sutcliffe, ředitel divize užitkových vozidel skupiny Renault, z rukou Jarlatha Sweeneye, předsedy poroty IVOTY. „Rád bych poděkoval celé evropské porotě za to, že zvolila nový Renault Kangoo Van Mezinárodní dodávkou roku 2022. Toto prestižní ocenění je dalším uznáním inovativního ducha a know-how společnosti Renault v segmentu lehkých užitkových vozidel, které má více než sto dvacetiletou tradici,“ komentoval vítězství Sutcliffe.

 

Kangoo nové generace

Nová generace kompaktního užitkového modelu Kangoo Van je určena širokému spektru provozovatelů od náročných a velkých vozových parků až po řemeslníky a obchodníky. Pokračuje například v koncepci „Open Sesame by Renault“, která odstranila prostřední sloupek na pravé straně karoserie, čímž byl vytvořen nejširší přístup na trhu (1,45 m). Další zajímavostí je například „Easy Inside Rack“, což je interní střešní nosič, který umožňuje uložit do nákladového prostoru pod střechu dlouhé předměty, aniž by jimi byla zmenšena ložná plocha podlahy. Nákladový prostor standardního provedení nabídne objem až 3,9 m3, základní užitečné zatížení 600 kg lze na přání zvýšit na 800 kg. Kangoo Van může také tahat přívěs o hmotnosti až 1500 kg. Nejnovější provedení již tradičního modelu Renaultu nabízí také nejmodernější konektivitu s novým multimediálním systémem Renault Easy Link na osmipalcové obrazovce, bezdrátovou nabíječku telefonu nebo hands-free kartu pro snadný přístup do vozu. Bezpečnost jízdy hlídá dvanáct asistenčních systémů nejnovější generace, včetně digitálního zpětného zrcátka Rear View Monitor, aktivního nouzového brzdění, kontroly stability přívěsu a systému Easy Pilot kombinujícího adaptivní tempomat a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu.

K pohonu složí zážehové motory 1.3 TCe a turbodiesely 1.5 Blue dCi, které jsou k dispozici se šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC, a dva motory Ecoleader se spotřebou paliva 4,8 l/100 km u vznětového a 6,1 l/100 km u benzinového motoru. Od jara 2022 bude Kangoo Van k dispozici také v elektrickém provedení a později i v prodloužené verzi.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz