iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Renault odtajnil jméno nového crossoveru. Bude to Kadjar

Renault odtajnil jméno nového crossoveru. Bude to Kadjar

 
kadjar

pondělí, 26. ledna 2015

Automobilka Renault odtajnila název své nadcházející novinky v kategorii corssoverů. Doposud bylo známo jen tovární kódové označení HSE, nyní je již známo, že se nový kompaktní crossover bude jmenovat nezvykle: Kadjar.

 

Z technického hlediska bude Kadjar postaven na platformě CMF (Common Module Family), kterou vyvinula francouzská automobilka ve spolupráci s Nissanem. Jsou naní postaveny i nové generace modelů Nissan Qashqai nebo X-Trail. Renault Kadjar by měl velikostně zapadnout mezi modely Koleos a Captur, bude tedy prvním crossoverem Renaultu v segmentu C.  
 

Jak u Renaultu k exoticky znějícímu názvu Kadjar došli? Jde o slovní hříčku, založenou na slovech Kad a Jar. Kad je fonetickým přepisem výrazu „Quad“, což je označení terénních čtyřklek, Jar je odkazem na francouzský výraz „jaillir“, které znamená agilitu a překvapivé objevení se odněkud. Renault bude nový Kadjar představovat postupně počínaje dneškem, kdy jsme se dozvěděli, jak se bude novinka jmenovat. Vedle tiskových zpráv bude Renault využívat také sociální sítě, kde bude auto postupně odhalovat.  

Nové fotky a videa budou každý den přibývat na profilech společnosti Renault až do 2. února 2015, kdy bude nový Renault Kadjar oficiálně představen světu v Paříži. Zatím jsou k dispozici neoficiální fotografie (viz titulní foto), o jejichž relevanci ale není nic bližšího známo a řada snímků maskovaného prototypu.

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz