Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Renault představuje nový Trafic v užitkové verzi

Renault představuje nový Trafic v užitkové verzi

 
trafic-2022

středa, 15. září 2021

Renault zahájil modernizaci svého středně velkého užitkového modelu představením osobních verzí, nyní se představuje také užitkové provedení. Vedle přepracovaného interiéru a přídě má inovovaný model k dispozici rozšířenou paletu motorů, které plní normu Euro6d-Full a poskytují větší výkon a točivý moment.

 

V interiéru je zásadní změnou nová palubní deska včetně přístrojového štítu, změnami prošly také dveřní výplně, které dostaly širší a pohodlnější loketní opěrky. Vyšší míru pohodlí nabídnou i sedadla. Pobyt v kabině vozu zpříjemňují i lepší materiály a nové dekory. K uschování menších předmětů poslouží kromě jiných odkládacích prostor také nová zásuvka s názvem Easy Life. Celkem mají úložné prostory v kabině objem 88 litrů, z toho je 54 l pod sedadlem spolujezdce.

Ve výbavě se nově objevuje také multimediální systém Renault Easy Link s integrovanou navigací. Je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay a je zobrazován na osmipalcovém dotykovém displeji. Může být doplněn 15W indukční nabíječkou smartphonu pro nepřetržité připojení po celý den. K dispozici jsou také tři USB porty.

 

Technické změny

V nabídce jsou nyní čtyři dvoulitrové motory Blue dCi o výkonu od 81 kW do 125 kW. Všechny splňují normu Euro 6d-Full, jsou vybaveny funkcí Stop & Start a spojeny s manuální převodovkou. Verze Blue dCi 150 a 170 (výkon 110 kW a 125 kW) jsou k dispozici také s dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC.

Součástí inovace je také celkem desítka nových asistenčních systémů. Patří mezi ně adaptivní tempomat, tempomat s funkcí brzdění, automatické přepínání dálkových světlometů, varování před opuštěním jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu, aktivní nouzové brzdění, rozpoznávání dopravních značek s upozorněním na překročení rychlosti, upozornění na nestabilní trajektorii přívěsu, přední, zadní a boční parkovací senzory a zadní parkovací kamera.

 

Až 4,15 m dovnitř

Nový Trafic je k dispozici ve dvou délkových i výškových provedeních a nabídne ložnou plochu 5,8 až 8,9 m3, možností výběru provedení prostoru pro osádku a počtu sedadel, volitelným prosklením, různými provedeními přepážek, dveří a podobně. K dispozici je i podvozek bez nástavby určený pro různé nástavby. Ve verzi L2 umožňuje otvor v přepážce přepravovat předměty dlouhé až 4,15 m. Pomocí režimu zónování klíčku nebo hands-free karty se řidič může rozhodnout zamknout/odemknout kabinu a/nebo nákladový prostor odděleně. Pro snazší nakládání nebo například hledání nářadí dodává volitelné vylepšené vnitřní LED osvětlení 500 lumenů, což je pětkrát více než standardně používaná halogenová žárovka.

Prodej nového Renaultu Trafic u nás bude zahájen začátkem roku 2022.

 

 

 

 

 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz