Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Škoda Kodiaq v úpravě pro rychlou lékařskou pomoc

Škoda Kodiaq v úpravě pro rychlou lékařskou pomoc

 
skoda-0

úterý, 4. dubna 2017

Automobilka Škoda představila model Kodiaq ve verzi upravené pro potřeby rychlé zdravotnické služby. Vůz je zamýšlen jako součást systému rendez-vous, ve kterém na místo zásahu přijíždí nejen vozidlo rychlé zdravotnické pomoci s řidičem-záchranářem a zdravotnickým záchranářem, ale také vozidlo rychlé lékařské pomoci s řidičem-záchranářem a lékařem. Díky tomuto systému je využití lékařů efektivnější.

 

Lékařské vozy systému rendez-vous vezou rozsáhlé zdravotnické a záchranné vybavení, aby mohly operovat i samostatně, ještě před příjezdem sanitního vozu, který pacienta převeze do lékařského zařízení. Nároky na jejich prostornost, nosnost a v řadě lokalit i schopnost zajíždět i mimo zpevněné komunikace jsou tedy vysoké. V Praze například využívá ZZSHMP vozy Mercedes-Benz GLE, ZZS Moravskoslezského kraje zase nasazuje v této roli vozy VW Touareg či Škoda Octavia Scout, Liberecký kraj využívá mimo jiné i nové Toyoty Hilux. Vedle Octavií, případně Superbů se v systému ZZS v mnoha krajích využívají také modely Yeti a zejména ty by mohl postupně nahrazovat větší Kodiaq.

 

S nejmodernější výbavou

Speciálně upravený Kodiaq je dle vyhlášky č. 296/2012 Sb. proveden ve výrazném odstínu RAL 1016 s retroreflexními plochami ve formě pravidelně se střídajících obdélníkových polí zelené a žluté barvy a nápisem Zdravotnická záchranná služba na bocích vozidla z vysoce kvalitního materiálu Reflexitte Flexibright VC 612. Z tohoto vysoce světloodrazivého materiálu jsou provedeny také dvě tzv. hvězdy života a označení zadní části vozu ve formě oranžovo-žlutých šikmých pruhů.

Vůz je vybaven nejmodernějšími plně LED výstražnými zařízeními dle ECE 65 a EHK 10. Světelná technika Whelen z nejmodernějších vysoce svítivých diod zahrnuje mimo jiné modrá světla v masce chladiče, v předních blatnících i pátých dveřích vozu. Střecha vozu je osazena hi-tech světelnou majákovou rampou nejvyšší řady Whelen Legacy, kterou doplňuje siréna o výkonu 100 W a stejně výkonný reproduktor. Za zadním oknem vozu je namontována plně programovatelná tzv. sváděcí světelná alej, která umožňuje dopravní signalizaci.

Kodiaq pro použití v setkávacím systému rychlé lékařské pomoci je dále vybaven posílenou a rozšířenou elektroinstalací, zahrnující mimo jiné přípojku 230V s mřížkovým odpojením při startu a zástrčkou PowerAirBox včetně přípojného kabelu, dvěma anténami pro komunikační zařízení (Motorola, Matra), LED svítilnami, několika CL zásuvkami, nabíječkou, předehřevem motorového oleje, druhou 70 Ah baterií či dodatečným pojistkovými skříněmi.

Specializovaná výbava dále zahrnuje například výsuvný modul systému Carmo Sortimo pro lékařské vybavení, různé úchytné popruhy, hasicí přístroj i odolnou dělicí přepážku.

Z lékařské techniky je vůz vybaven například záchranářskou sadou Weinmann, zahrnující mimo jiné špičkový defibrilátor, odsávačku, plicní ventilátor či lékařskou sadu první pomoci.

Představený vůz vychází z výbavy Ambition a pohání jej motor 2.0 TDI o výkonu 140 kW v kombinaci s pohonem všech kol a dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG. Nicméně volba pohonné jednotky je na rozhodnutí případných zákazníků.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz