iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Škoda Scala: Interiér v novém stylu

Škoda Scala: Interiér v novém stylu

 
scala

středa, 7. listopadu 2018

Škoda před nadcházející světovou premiérou v Izraeli postupně poodhaluje detaily nového modelu Scala, kterým automobilka poprvé vstoupí na trh hatchbacků nižší střední třídy. Po snímcích zamaskovaného předprodukčního vozu zde máme také skicu přístrojové desky, která byla vytvořena podle nového konceptu, takže se nebude mít se stávajícím provedením „přístrojovek“ vozů značky Škoda mnoho společného.

 

Scala dostane jako první model od Škodovky nejnovější generaci infotainmentu, který vychází z koncernové modulární stavebnice MIB a je založen na dotykové obrazovce s úhlopříčkou až 9,2 palce s letmým uchycením na vrcholu přístrojové desky, tedy v zorném poli řidiče. Díky nové generaci mobilních online-služeb Škoda Connect mohou cestující vůz zamykat a odemykat pomocí mobilního telefonu a bezdrátově aktualizovat software infotainmentu nebo navigační mapu. Jako první model značky Škoda budou totiž všechny vozy Scala vždy online. Za příplatek bude k dispozici tzv. „Virtuální kokpit“, který nabídne největší přístrojový displej v nižší střední třídě (10,25 palce), umožňující řidiči zobrazit pět různých stylů přístrojového štítu.

 

Od nynějška s krystaly

Samotná přístrojová deska bude mít měkčený povrch s velkoplošnými dekory a výplně dveří mají novou úpravu povrchu, která napodobuje krystalickou strukturu. S krystaly si designéři u Škody hrají už delší dobu a počínaje Scalou by měl být tento motiv typickým znakem všech nových Škodovek.

Na stylovosti dodá interiéru také barevné kontrastní obšití potahů sedadel nebo tzv. „ambientní osvětlení“, u něhož lze volit mezi bílým a červeným světlem, případně několika teplými barevnými odstíny. Za příplatek bude v nabídce čalounění z mikrovlákna Suedia.

Nový koncept interiéru navazuje na směr, který vytyčila studie Škoda Vision RS, která je i v řadě dalších ohledů pojítkem s novou Scalou. Co o designu říkají přímo designéři automobilky? „Zcela nově řešená palubní deska plynule navazuje na atraktivní tvarosloví exteriéru. Charakteristická linka kolem vysoko umístěného displeje cituje linie kapoty. Pod displejem navíc utváří ergonomickou opěrku pro ruku, ovládající dotykovou obrazovku.“  

 

Trumfem bude prostornost

Škoda Scala nabídne v rámci nižší střední třídy velmi prostorný interiér, na zadních sedadlech bude například stejný prostor pro nohy, jaký nabízí větší Octavia. A prostor na výšku nad zadními sedadly je ve svém segmentu s hodnotou 982 mm nejlepší. Lídrem bude Scala i z hlediska maximálního objemu zavazadlového prostoru 1410 l, čímž překonává druhého v pořadí, nový Ford Focus o 56 l. Základním objemem zavazadelníku je Scala druhá za Hondou Civic, ovšem o pouhých 11 l (více zde).

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz