Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Společnost Volvo Cars se jako první automobilka chystá zavést přímou integraci se zařízeními podporujícími systém Google Assistant

Společnost Volvo Cars se jako první automobilka chystá zavést přímou integraci se zařízeními podporujícími systém Google Assistant

 

neděle, 9. ledna 2022

Společnost Volvo Cars se stane vůbec první automobilkou, která zavede přímou integraci svých vozů se zařízeními, která podporují ovládání prostřednictvím aplikace Google Assistant. Jedná se o další krok v rámci stále se prohlubujícího partnerského svazku společností Volvo Cars a Google.

 

(Tisková zpráva Volvo Cars) Tato plánovaná přímá integrace umožňuje zatím to nejhladší propojení ovládání Google Assistant a vozidla, přičemž dovolí zákazníkům společnosti Volvo Cars ovládat funkce chytrých domácích a mobilních zařízení přímo z vozu prostřednictvím hlasového ovládání Google Assistant (dostupnost ČJ závisí na společnosti Google). Díky spárování svého vozu Volvo se svým účtem Google mohou zákazníci ve svých vozech mluvit přímo se systémem Google a prostřednictvím něj na dálku ovládat různé funkce, jako jsou předběžné vyhřátí kabiny v chladných zimních dnech nebo zamykání vozu.

Integrace palubního systému s aplikací Google Assistant odráží ambici společnosti Volvo Cars poskytnout svým zákazníkům pohodlí a pocit klidu. Seznam dostupných příkazů se bude do budoucna stále rozšiřovat.

Uvedená integrace zákazníkům usnadní na základě vzdáleného přístupu kdykoli získat informace o jejich voze. Mezi plánované budoucí funkce patří mimo jiné načasování doby nabíjení, což zákazníkům umožní stanovit konkrétní čas, kdy se má vůz začít nabíjet, a mnoho dalších funkcí.

„Společnost Volvo Car Group se stala první automobilkou, která ve svých vozech zavedla technologii a služby Google. Nyní se chystáme jako první integrovat palubní systém se zařízeními podporujícími funkce Google Assistant, což je ostatně další přirozený krok plynoucí z našeho partnerství se společností Google,“ uvedl Henrik Green, produktový ředitel ve společnosti Volvo Cars. „Tato integrace, která zákazníkům prostřednictvím jakéhokoli osobního zařízení s aplikací Google Assistant umožní jednoduše a bezpečně spravovat funkce jejich vozu bez ohledu na to, zda jsou doma, nebo na cestách, nám pomůže výrazně vylepšit uživatelský zážitek našich zákazníků.“

Společnost Volvo Cars usiluje také o další integraci svých vozů se systémem Google Assistant, což by mělo podpořit její posun na cestě k plné elektrifikaci. V důsledku toho si klade za cíl představit funkce, které by mohly zákazníkům pomoci využít plný potenciál jejich čistě elektrických vozů Volvo s ohledem na snižování emisí uhlíku.

Budoucím cílem společnosti Volvo Cars je dosáhnout stavu, kdy bude nabíjení stejně pohodlné, jako je produktivní.

Pokud se jedná o citlivější příkazy, jako je například odemčení vozu, bude vyžadován dvoustupňový autorizační proces, aby bylo zajištěno, že budou mít ke správným informacím ve správný čas přístup pouze oprávněné osoby.

Výše zmíněné funkce budou v následujících měsících postupně zpřístupněny pro všechny řidiče vozů Volvo vybavených infotainment systémem s OS Android, které jsou současně propojeny s Volvo Cars aplikací a se zařízeními, které podporují funkce Google Assistant. Samozřejmě se to vztahuje na regiony, kde je hlasové ovládání Google Assistant dostupné.

Společnost Volvo Cars v roce 2020–2021 
Za 12 měsíců v rozmezí od července 2020 do června 2021 zaznamenala společnost Volvo Car Group provozní zisk 22,5 miliardy švédských korun (oproti 14,3 miliardy v roce 2019). Během tohoto období dosáhly tržby společnosti 292,1 miliardy švédských korun (274,1 miliardy SEK), přičemž se po celém světě prodalo 773 000 vozů. 

Informace o společnosti Volvo Car Group 
Společnost Volvo Cars působí na trhu s automobily od svého založení v roce 1927. V současné době je automobilka Volvo jednou z nejznámějších a nejrespektovanějších automobilových značek na světě, o čemž svědčí i fakt, že prodává svá vozidla přibližně ve 100 zemí. Akcie společnosti Volvo Cars jsou na seznamu stockholmské burzy cenných papírů Nasdaq Stockholm, kde jsou obchodovány pod označením „VOLCAR B”. 

Cílem automobilky Volvo Cars je poskytnout svým zákazníkům svobodu pohybu osobním, udržitelným a bezpečným způsobem. To se odráží také v její ambici stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických vozů a v závazku k nepřetržitému snižování uhlíkové stopy s cílem stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností. 

V prosinci 2020 zaměstnávala společnost Volvo Cars na plný úvazek přibližně 40 000 lidí. Ředitelství, oddělení pro vývoj produktů, marketingové oddělení a správní oddělení mají z většiny sídlo ve švédském Göteborgu. Výrobní závody automobilky Volvo Cars se nacházejí v Göteborgu (Švédsko), Gentu (Belgie), Jižní Karolíně (USA), Čcheng-tu, Ta-čchingu a Tchaj-čou (Čína) Společnost mimo to provozuje centra výzkumu, vývoje a designu v Göteborgu, Camarillu (USA) a v čínské Šanghaji). 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz