iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Takhle vypadá Škoda Enyaq iV. Snímky unikly těsně před premiérou!

Takhle vypadá Škoda Enyaq iV. Snímky unikly těsně před premiérou!

 
enyaq

úterý, 1. září 2020

Škoda vstoupí dnešním dnem oběma nohama do éry elektromobility. Dosavadní aktivity na tomto poli byly příslovečným „zkoušením vody“, s modelem Enyaq iV nastává pro mladoboleslavskou automobilku doba elektrická. Dnes večer jej Škoda oficiálně představí světu, fotografie nicméně již unikly na veřejnost…

 

Stalo se tak na webu španělského motoristického magazínu Motor 16, kde se objevily oficiální fotografie novinky. Následně byly sice smazány, ale co se jednou na webu objeví, to už žije vlastním životem… Jak je z fotografií patrné, vůz dostal atraktivní tvary slibující velkou nabídku vnitřního prostoru a také cela nově pojatý interiér. 

Škodovce se podařilo zcela utajit předchozí novinky, nyní se ale nějakým způsobem oficiální fotky dostaly „ven“, i když jen těsně před živou premiérou. I tak bude představení tohoto přelomového modelu postaveného na platformně MEB určené výhradně pro elektromobily událostí.

Základní technické údaje jsou již známy, psali jsme o nich zde a zde. Velkým otaníkem je cena, nicméně i ten byl částečně vyřešen. Podle posledních inforamcí by se měl Enyaq iV cenově pohybovat na úrovni lépe vybavených verzí modelů Kodiaq nebo Superb. Tipneme si ale, že řeč je o základní výkonové verzi Enyaqu s baterií 55 kWh a výkonem motoru 109 kW. Škoda u ní sice hovoří o normovaném dojezdu 340 km. Z našich zkušeností nicméně vyplývá, že o poznání menší elektrický Peugeot 2008 s baterií o kapacitě 50 kWh zvládne 300 km jen za předpokladu velmi úsporného jízdního stylu. Enyaq iV s největší baterií 82 kWh by již nicméně mohl být autem i pro delší cesty. Bezpečně by měl zvládnout v reálném provozu 400 km, normovaný dojezd je dokonce 500 km.    

FLEET bude u toho a již zítra se můžete těšit na obsáhlé informace nejen o tom, jak Enyaq vypadá, ale také jaké jsou plány automobilky v oblasti elektromobility pro nadcházející období.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz