iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Úspornější, modernější a nově i jako hybrid: Transit zůstává na špici

Úspornější, modernější a nově i jako hybrid: Transit zůstává na špici

 
ford-0

pondělí, 20. ledna 2020

Spolehlivost. Nízké provozní náklady. Nesmírně široká nabídka variant, ze kterých si vybere opravdu každý. To jsou faktory, které udělaly z Fordu Transit bestseller. Řada Transit je v užitkových automobilech jedničkou na evropském trhu. Jde o nejprodávanější značku užitkových vozů v období od roku 2015 na dvaceti tradičních evropských trzích, na nichž je Ford zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací.

 

Lehké užitkové vozy s modrým oválem na masce ale vděčí za svůj trvající úspěch i tomu, že výrobce neusíná na vavřínech a průběžně tyto modely zdokonaluje. Velký Transit s nosností do dvou tun i menší „jednotunový“ Transit Custom vjíždějí do nového modelového roku s ještě úspornějšími motory, vyšší nosností a nejnovějšími technologiemi včetně online konektivity. Vylepšením prošlo více než 4600 jednotlivých součástí. Pohonné jednotky i asistenční systémy jsou modernější. Celkově to znamená, že nový Ford Transit odveze ještě více nákladu, spotřebuje ještě méně paliva a obsluhuje se ještě snadněji.

 

Výkonnější i úspornější

Vyspělý vznětový motor 2.0 EcoBlue prošel další optimalizací zaměřenou na snížení spotřeby. Dosavadní nabídku variant motoru EcoBlue – 79,2 kW (108 k), 96 kW (130 k) a 125 kW (170 k) – rozšiřuje nové provedení 136 kW (185 k), jež se zároveň pyšní točivým momentem 415 Nm.

Provozovatelé, požadující ještě nižší spotřebu paliva, si mohou objednat nový Ford Transit v inovativním provedení se 48V mild-hybridním pohonem. V provozu s vysokým podílem zastavování a opětovných rozjezdů sníží toto inovativní řešení spotřebu paliva až o osm procent!

 

 

Evoluce i revoluce pro Transit Custom
Podobné novinky jako nový „velký“ Transit nabízí rovněž oblíbený Transit Custom. I ten se dočkal vylepšeného vznětového motoru 2.0 EcoBlue včetně vrcholné 136kW varianty a verze mild-hybrid.  Na jaře 2020 však rozšíří nabídku ještě inovativní Transit Custom Plug-in Hybrid. Je schopen jízdy pouze na elektrický pohon, kdy samozřejmě neprodukuje žádné výfukové emise. Dojezd na elektřinu činí až 56 km. Díky zážehovému motoru Ford 1.0 EcoBoost, který zde slouží k prodloužení dojezdu po vybití akumulátoru, se však vůz může pochlubit celkovým dojezdem přesahujícím 500 km.

Unikátní přednosti elektrifikovaných variant ocenila i porota odborníků z 25 zemí, když udělila modelům Ford Tra­­­nsit Custom Plug-in Hybrid a Mild-Hybrid nejvyšší ocenění v prestižní mezinárodní anketě International Van of the Year (mezinárodní dodávka roku).

Pro Transit Custom je nově k dispozici také rozšířená soustava pokročilých asistenčních technologií, od aktivního parkovacího asistentu přes inteligentní adaptivní tempomat a asistent jízdy v pruzích až po systém hlídání mrtvých úhlů s funkcí pro jízdu s přívěsem. Specialitou modelu je integrovaný střešní nosič. Když není zrovna zapotřebí, jednoduše se sklopí do střechy. Tím se i bez pracné demontáže sníží aerodynamický odpor, a tedy i hlučnost a spotřeba paliva.

Do konce března 2020 lze získat legendární Transit s úvěrem Ford Credit bez navýšení. Pro Transit Custom Ford poskytuje při financování Ford Credit dvě servisní prohlídky během dvou let zdarma.

 

KOMERČNÍ PREZENTACE

 

*Nabídka financování Ford Credit platí pouze pro podnikatele od 15. 1.do 31. 3. 2020 a není závaznou nabídkou na uzavření smlouvy. Financování s úrokem 0 % platí jen pro model Transit, neplatí pro modelové řady Courier, Connect, Custom. Servisní smlouva FORD SERVICE PLAN – dvě pravidelné servisní prohlídky předepsané výrobcem během dvou let pouze při financování Ford Ideal od Ford Credit od 15. 1. do 31. 3. 2020, neplatí pro plug-in hybridní verze. Nejprodávanější značka užitkových vozů v období od ledna roku 2015 do listopadu 2019 na dvaceti tradičních evropských trzích, na nichž je Ford zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací.

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2021 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz