iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Volvo získalo další ocenění pro nové motory Drive-E

Volvo získalo další ocenění pro nové motory Drive-E

 
volvo-0

pondělí, 19. ledna 2015

Volvo získalo při příležitosti WardsAuto Outlook Conference v Southfieldu ve státě Michigan další ocenění pro svou novou řadu motorů Drive-E.

 

„Řada motorů Drive-E je jedním z klenotů společnosti Volvo Cars. Rozvojem architektury našich čtyřválcových motorů se nám podařilo vytvořit širokou nabídku variant benzínových i dieselových motorů, které jsou vhodné i pro hybridní vozidla, jak dokazuje náš nový plug-in hybrid XC90 T8 se dvěma motory. Soustředili jsme se na nalezení optimální rovnováhy mezi výkonem a spotřebou a věříme, že toto ocenění je dalším potvrzením našeho úspěchu v tomto snažení,“ uvedl Peter Mertens, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve skupině Volvo Car Group.

Porota složená z osmi redaktorů magazínu WardsAuto testovala v průběhu října a listopadu při svých každodenních jízdách v Detroitu a jeho okolí 38 konkurenčních motorů. Testované motory byly hodnoceny podle výkonu, točivého momentu, jízdní dynamiky, odhlučnění, pružnosti, zjištěné spotřeby paliva a dostupnosti palubních technologií.

Přeplňovaný čtyřválcový motor Drive-E T5 je vybaven rekuperací brzdné energie, funkcí start/stop, technologií ECO+ a hladce řadící osmistupňovou převodovkou Geartronic. Díky těmto technologiím dosahuje vůz s pohonem předních kol spotřeby 9,4 l / 100 km ve městě a 6,3 l / 100 km mimo město.

„Jsme tímto oceněním pro náš čtyřválcový motor Drive-E velmi potěšeni. Je dalším důkazem toho, že přeplňované čtyřválcové motory jsou skvělým řešením většiny potřeb dnešních řidičů. Věnovali jsme velké úsilí tomu, abychom nalezli co nejlepší rovnováhu mezi výkonem a spotřebou při zachování dynamiky a komfortu jízdy,“ uvedl Michael Fleiss, viceprezident pro hnací ústrojí ve skupině Volvo Car Group.

Ocenění přichází krátce poté, co společnost Volvo Cars oficiálně oznámila, že pro své budoucí malé a střední modely vyvíjí také tříválcový benzínový motor.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz