iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Ženeva: Ford s novým Focusem a konceptem Edge

Ženeva: Ford s novým Focusem a konceptem Edge

 
ford-0

středa, 5. března 2014

Ford na mezinárodním autosalonu v Ženevě představuje řadu novinek, které ilustrují, jak tato automobilka pokročila v naplňování plánu transformace svého evropského produktového portfolia.

 

Mezi nejméně pětadvaceti novými modely, které Ford uvede v následujících pěti letech, nebude chybět inovovaný Focus, který se na trhu objeví ve druhé polovině letošního roku, nový Ford Mustang, plánovaný pro Evropu na rok 2015, a nové velké SUV, jehož vzhled a techniku naznačuje koncepční studie Ford Edge Concept.

Ford na ženevském autosalonu vystavuje také C-MAX Solar Energi Concept, napájený solární energií. Evropskou novinkou je rovněž technologie SYNC 2 umožňující obsluhovat nejrůznější funkce vozu prostřednictvím osmipalcové barevné dotykové obrazovky nebo jednoduchých slovních pokynů.
„V září 2012 jsme slíbili, že transformujeme naše evropské aktivity v duchu strategie One Ford,“ řekl Stephen Odell, prezident Ford of Europe, Middle East and Africa. „Zavázali jsme se zrychlit vývoj produktů a uvést na trh více nových automobilů i technologií. Nechtěli jsme sedět na místě a čekat, až recese pomine. Slíbili jsme, že během pěti let uvedeme na trh nejméně 25 nových modelů. Zatím jsme jich představili jedenáct, přičemž jen v roce 2014 bude následovat nejméně desítka dalších.“

Modernizovaný Ford Focus
Inovovaný Focus nabídne jako vůbec první vůz značky Ford vylepšený parkovací asistent, který umí zaparkovat jak podélně, tak napříč. Dalšími technickými novinkami jsou upozornění na vozidla přijíždějící ze strany během couvání z parkovacího místa a asistent pro automatické vyjetí z parkovacího místa při podélném stání. Evropským zákazníkům se představí i modernizovaný komunikační a zábavní systém SYNC 2, dalšími novinkami budou vylepšený systém prevence nárazu Active City Stop, který funguje až do rychlosti 50 km/h, a systém Pre-Collision Assist. Ten pracuje na stejném principu, ale má daleko větší rozsah detekce vozidel a pomáhá řidiči při vyšších rychlostech jízdy. Ve výbavě Focusu se také objevuje technologie Ford MyKey. Pod kapotou modernizovaného Focusu se také představí dva nové motory: zážehový 1.5 EcoBoost a 1.5 TDCi.

Ford Edge Concept
Ford Edge Concept naznačuje, jakou techniku, design a kvalitu lze očekávat od připravovaného velkého SUV, které bude Ford prodávat i v Evropě. Ford Edge Concept je vybaven několika technologiemi pokročilého automatizovaného řízení, na jejichž vývoji Ford aktuálně pracuje. Příkladem je dálkově ovládané automatické parkování nebo systém autonomního vyhýbacího manévru. Exteriér vozu zdůrazňuje sportovní pojetí kombinované s vysokou užitnou hodnotou. Povedení interiéru pak naznačuje, že budoucí velké SUV značky Ford nabídne zákazníkům více komfortu, než byli dosud zvyklí.

C-MAX Solar Energi Concept
Nový C-MAX Solar Energi Concept je první vůz svého druhu. Na střeše má solární panely ukryté pod speciálním krytem, který zesiluje účinek slunečních paprsků. Díky tomu dosahuje stejných provozních vlastností jako plug-in hybrid C-MAX Energi.
Ford předpokládá, že sluneční svit může poskytnout dostatek energie až pro 75 procent všech jízd průměrného řidiče. C-MAX Solar Energi Concept by tak mohl snížit roční emise skleníkových plynů jednoho vozu až o čtyři tuny. Celodenní nabíjení sluncem postačí k ujetí vzdálenosti více než 30 km, což by pro běžného evropského motoristu znamenalo roční úsporu více než 1000 eur.

SYNC 2 s dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním
Nejnovější multimediální systém společnosti Ford využívá pro přístup k funkcím audiosystému, navigace, klimatizace či mobilního telefonu osmipalcovou dotykovou obrazovku a pokročilé hlasové ovládání. Na evropský trh vstoupí SYNC 2 v novém Focusu.
Když řidič například vysloví „I’m hungry“, SYNC 2 vypíše seznam restaurací v jeho okolí. Pokud není hlad zcela urgentní, lze vybrat restauraci s pomocí průvodce Michelin. Systém následně vytočí číslo podniku, aby si řidič mohl rezervovat stůl, a poté ho navede až na místo.
Součástí vnějšího rozhraní systému SYNC 2 jsou i dva USB vstupy. Novinkou je funkce dělené obrazovky, 3D zobrazení pamětihodností a významných křižovatek nebo integrovaný průvodce Michelin.
„Již nyní je evropský Ford jinou společností, než byl před osmnácti měsíci,“ uvedl Stephen Odell. „A za dalších osmnáct měsíců bude naše transformace v showroomech ještě zřetelnější. Jejím výsledkem bude energičtější a atraktivnější image značky Ford v Evropě.“

Napsal: redakce

 
ford-0
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz