iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Ženeva: Jaguar představuje nový model XE a motory Ingenium

Ženeva: Jaguar představuje nový model XE a motory Ingenium

 
jaguar-0

úterý, 4. března 2014

Na ženevském autosalonu dnes značka Jaguar představila zcela nový sportovní sedan XE, který je jejím prvním modelem se samonosnou hliníkovou karosérií. Ta je vytvořena na bázi inteligentní hliníkové architektury iQ (AL), kterou Jaguar poprvé použil u konceptu C-X17.

 

Jaguar XE je tak prvním modelem segmentu střední třídy střední třídy s hliníkovou samonosnou karosérií vůbec. Podvozek s optimalizovanou hmotností a extrémní tuhostí zlepšuje řízení, výkon a úspornost.
„XE je do posledního detailu moderní Jaguar. Tento model má kompaktní formu, ale zároveň je vizuálně velmi přitažlivý. Zákazníci očekávají od vozů střední třídy praktičnost a kvalitu. To znamená, že vůz musí mít skvělý vzhled a perfektní jízdní vlastnosti. Jsme přesvědčeni, že právě toho se u Jaguaru XE podařilo dosáhnout,“ okomentoval nový model Ian Callum, Design Director, Jaguar.
Typové označení Jaguar XE sleduje logiku značení, svými rozměry a cenovým postavením se řadí pod modely Jaguar XF a Jaguar XJ. Původně však mělo být toto označení vyhrazeno malému dvoumístnému sportovnímu roadsteru. Veškeré podrobnosti o technických specifikacích a výbavě nového XE budou zveřejněny ve druhé polovině roku, na trh bude uveden v polovině roku 2015.
Další neméně významnou novinkou automobilky je nová řada zážehových a vznětových motorů, která dostala označení Ingenium. Motor této řady bude debutovat právě v modelu Jaguar XE. Nová řada motorů bude pokrývat široké výkonové spektrum, od pohonu úsporných modelů s emisemi pod 100g CO2/km až po vozy s maximální rychlostí 300 km/h.

Napsal: redakce

 
jaguar-0
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz