iFLEET » Archiv

FLEET 3 / 2008

 
 

Vybrané články

Sázka na pokrok

Sázka na pokrok

 

Společnost IKEA asi není třeba příliš představovat. Její nábytek se v českých domácnostech a kancelářích již zabydlel a modré budovy s výrazným žlutým logem dnes stojí v Praze, Brně a Ostravě. Environmentální politika... celý článek »

 
Aktivní podvozky automobilů

Aktivní podvozky automobilů

 

Konstrukce každé části automobilu je vždy určitým kompromisem mezi často protichůdnými požadavky. Nejinak je tomu u systémů odpružení, které mají zajistit dostatečnou úroveň jízdního komfortu při přejezdu nerovností,... celý článek »

 
Jak a proč motivovat k lepší péči o automobily?

Jak a proč motivovat k lepší péči o automobily?

 

O tom, jak přinutit zaměstnance k patřičné péči o svěřený automobil a k takovému stylu jízdy, který šetří techniku i palivo, by se daly popsat stohy papíru. Bohužel však neexistuje žádné univerzální řešení. Je řada... celý článek »

 
Hledání správných nástrojů

Hledání správných nástrojů

 

Peugeot je v Evropě považován za fleetovou značku, a to zejména na domácím trhu. U nás je situace trochu odlišná, přesto se dá říci, že firmy o značce Peugeot vědí. Vzhledem k plánům na zlepšování služeb pro fleetovou... celý článek »

 
Přetížený řidič - časovaná bomba

Přetížený řidič - časovaná bomba

 

Je obecně známo, že člověk, který je unavený, vyčerpaný nebo se necítí ve své kůži, se dopouští při pracovním výkonu či jakékoli jiné činnosti většího množství chyb než ten, kdo se cítí svěží a odpočatý. Toto platí i... celý článek »

 
Novela se nepovedla

Novela se nepovedla

 

Domácí legislativa vyslala první „zelenou vlaštovku“ směrem k firemním autoparkům. Ti, kteří používají nové vozy, nebo dokonce provozují některý z takzvaných „ekologických automobilů“ se dočkají úlevy na dani. Zpráva by... celý článek »

 
Barometr cvo 2008

Barometr cvo 2008

 

Již druhým rokem se stala Česká republika součástí mezinárodní trackingové studie Barometr CVO, jejímž garantem je leasingová společnost Arval. Studie mapuje současnou situaci, trendy a očekávání v oblasti správy a... celý článek »

 
Pozor na platby povinného ručení

Pozor na platby povinného ručení

 

Přibližně každé dvacáté vozidlo na českých silnicích jezdí bez povinného ručení. Řidiči těchto vozů pak způsobí každoročně kolem pěti tisíc nehod a celková výše těchto škod dosahuje asi 450 milionů korun ročně. Na... celý článek »

 
Novela zákona o policii: jsme na ni připraveni?

Novela zákona o policii: jsme na ni připraveni?

 

V rámci nového zákona o policii dojde s největší pravděpodobností od 1. ledna příštího roku k zásadním změnám při vyšetřování dopravních nehod. Do hranice sta tisíc korun hmotné škody, nedojde-li ke zranění osob, nebude... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz