Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Arval představil nové nástroje pro správu vozových parků

Arval představil nové nástroje pro správu vozových parků

 
arval-1

čtvrtek, 15. ledna 2015

Leasingová společnost Arval se na včerejší tiskové konferenci pochlubila novou službou Arval Smart Experience, která nabízí moderní online služby pro klienty jezdící s vozy druhé největší operativní leasingové společnosti na našem trhu.

 

Online systém Arval Smart Experience (ASX) sestává z několika vzájemně se doplňujících částí. Základní součástí je Arval Connect shrnující stručné informace o stávajícím vozovém parku dané firmy. Jeho součástí je také přehled o novinkách v oblasti automobilismu. Fleet manažeři mají díky této službě přehled o tom, v jaké fázi je aktuálně dodání nových vozidel, mohou vyhledat nejbližší servis, čerpací stanici nebo nahlédnout do důležitých dokumentů. „Prostřednictvím produktů ASX mají řidiči i fleet manažeři kdykoliv a kdekoliv okamžitý přístup k aktualizovaným dokumentům, zprávám a informacím z automobilového průmyslu. Chceme touto cestou napomoci ke zlepšení interaktivní komunikace mezi řidiči, správci vozových parků a společností Arval, což by mělo výrazně ovlivnit řešení problémů a požadavků mezi všemi stranami,“ říká Gregor Bilik, generální ředitel společnosti Arval CZ (ana snímku).

Druhou částí projektu Arval Smart Experience tvoří Arval Fleet View, což je internetová stránka obsahující detailní informace o firemním fleetu. Ta poskytuje fleet manažerům klíčové indikátory jejich vozového parku, jako jsou měsíční přehledy o spotřebě paliva nebo o typech vozidel a značkách. Nechybí rozpočtové analýzy, přehled pod a nad limit ujetých kilometrů a také třeba přehled emisí CO2, pokud by to někoho zajímalo. V rámci každého indikátoru lze sledovat obecný trend, jehož se daný vozový park drží od počátku roku v porovnání s předchozím rokem.

Dalšími součástmi služby ASX budou v dohledné budoucnosti například Arval Mobile+ zahrnující jednoduché a praktické informace v rámci jedné aplikace pro chytré mobilní telefony a tablety (funkční pro všechny operační systémy). Tato aplikace je určena řidičům a nabídne jim podrobné informace týkající se jejich vozu, včetně spotřeby paliva, čtvrtletních řidičských statistik, pokut, servisních zásahů a podobně. Čtvrtou částí systému pak bude Arval Driver Challenge, což je interaktivní hra pro smartphony, která bude řidiče motivovat k bezpečné jízdě a uvědomělému chování za volantem.

Hlavním rozdílem oproti dosavadníímu systému je přehlednost a interaktivita celého systému. Namísto suchých excelových tabulek nabízí všechny informace přehledně graficky zpracované a umožňuje manažerům informace lépe využívat. Dalším pozitivem je vyšší frekvence aktualizace dat. U některých k tomu dochází i dvakrát denně, takže má fleet manažer k dispozici opravdu aktuální data,“ uvedl pro FLEET Jiří Solucev, obchodní ředitel společnosti Arval CZ. 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz