iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » ARVAL Mobility Observatory a nové trendy

ARVAL Mobility Observatory a nové trendy

 

čtvrtek, 23. června 2022

Arval Mobility Observatory je nová nezávislá výzkumná a inteligentní platforma, která poskytuje podrobné a směrodatné poznatky ze světa mobility. Tato platforma, dříve známá pod jménem International Corporate Vehicle Observatory, přináší komplexní a celosvětové poznatky v oblasti trendů v mobilitě, řešení a jejich aplikací v každodenním životě.

 

Arval Mobility Observatory: tato analýza, průzkum, sledování a předvídání významných trendů na automobilovém trhu z hlediska profesionálního řízení vozového parku a provádění nezávislého a směrodatného výzkumu za účelem umožnění pochopení a předvídání změn ovlivňujících svět mobility. Průzkum byl vyhodnocen z telefonických odpovědí celkem 7600 respondentů ze 26 zemí. Do průzkumu se zapojilo 304 českých firem, které byly vybrány dle velikosti a specializace. Oslovení odpovídali na otázky typu, jak dlouho si ponechají vozidlo, než ho vrátí leasingové firmě, zda se v horizontu tří let se domnívají, že se bude prodlužovat délka pronájmu vozů, bude stabilní nebo bude klesat. V tomto ohledu je zřejmé, že v evropských zemí panuje o něco vyšší optimismus než v ČR. Průzkum potvrzuje fakt, že důvody pro budoucí snižování vozového parku spočívají v menším množství zaměstnanců, kteří budou mít nárok na služební auto a rovněž dalším faktorem je režim home office. Pandemie, jak dokládá 10% českých firem, ovlivnila jejich rozhodnutí snížit vozový park. Naopak 80% firem tvrdí, že jejich skladbu vozového parku to nijak neovlivnilo. Arval nabízí vozidla s alternativním palivem, plug in hybrid, plně elektrické vozy a full hybrid, který se u Arvalu těší největší popularitě (cca 1000 vozů). Do roku 2025 očekávaný podíl plně elektrického vozu na celkovém počtu firemní osobních vozidel činí 5% pro ČR. V zemích EU procentuální podíl je vyšší. Odhad je 23%.

Nejžádanější produkty a novinky
Arval Bike Lease
Operativním leasingem na elektrokola a příslušenství pro firmy a podnikatele, což může být benefitem pro zaměstnance, *prostředkem pro podnikání-sety či kombinací obojího. Výběr možný ze dvou setů s flotilou čtyř elektrokol. Například do ceny jsou zahrnuty bezpečnostní zámky s dalšími doplňky v ceně, nabíjecí stanice a stojany včetně montáže a další služby jako pojištění elektrokol, Arval cyklo asistence a mobilní servis.

Doplňkové služby:

  • Pojištění (živel, vandalismus, krádež, poškození/zničení nehodou)
  • Cyklo asistence (27/7, ČR, silnice 1.-3. tříd)
  • Mobilní servis (prohlídka, seřízení, promazání) – volitelně
    Doba nájmu: 24M/36M 
  • Více zde  

Arval Club Operák
Je dotovanou nabídkou operační leasingu pro firemní zaměstnance. Jedná se o smluvní vztah mezi zaměstnancem a Arvalem bez jakéhokoli závazku firmy. Klienti Arvalu mají možnost využít atraktivní nabídky skladových vozidel, která jsou k dodání buď ihned nebo nejdéle do tří měsíců.Brandovaný portál s aktuálními nabídkami představuje rychlejší odbavení pomocí online nástrojů.

My Arval Mobile
Mobilní aplikace prošla upgradem. Momentálně ji používá dvanáct tisíc spokojených uživatelů. Jejím prostřednictvím klient může rychle a pohodlně objednat servis, nahlásit pojistnou událost, objednat výměnu pneumatik, použít zelenou kartu nebo získat případné potřebné informace na on-line chatu. Více zde

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz