Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Změny u Arvalu: manažerské i strategické

Změny u Arvalu: manažerské i strategické

 
arval-1

úterý, 28. ledna 2020

Leasingová společnost Arval hlásí novinky a změny. Jak na národní, tak globální úrovni. Tou první je změna na manažerských pozicích společnosti Arval CZ, tou druhou oznámení nové strategie společnosti pro budoucnost.

 

Na domácí scéně dochází k výměně na pozici obchodního ředitele společnosti Arval CZ. Dosavadní obchodní ředitel Jiří Solucev posílí od 1. března oddělení Retail, které má na starosti obsluhu menších firem, podnikatelů a jednotlivců. Arval se v rámci své nejnovější strategie hodlá zaměřovat na komplexní služby mobility a obsluha tohoto zákaznického segmentu v tom má hrát významnou roli.

Jiří Solucev, stál u zrodu společnosti v roce 2003 a více než dvanáct let byl jejím obchodním ředitelem. V nové pozici Retail Director se soustředí na rozvoj obchodních aktivit v tomto segmentu a bude také určovat strategii dalšího rozvoje v B2C segmentu. Jeho pozici obchodního ředitele zaujme Jiří Havel, který posledního 3,5 roku působil v Arvalu jako ředitel lidských zdrojů.

 

Zaměření na komplexní mobilitu

Arval se z globálního hlediska zaměří na komplexní řešení mobility a ekologický dopad svého podnikání. Zatímco doposud se věnoval především leasingu automobilů, nově hodlá vycházet vstříc také novým možnostem mobility, byť zatím nespecifikuje, jakým způsobem a zda se jeho aktivity budou vyvíjet i mimo tradiční automobilový segment. „Mobilita se pohybuje mnoha novými směry. Zaměření pouze na automobily začínalo být pro vizi našeho podnikání omezující. Naším cílem je doprovázet naše zákazníky na všech jejich cestách a poskytovat jim taková řešení mobility, která zrovna potřebují, a to ve všech životních situacích,“ říká k tomu Alain Van Groenendael, předseda představenstva a CEO Arvalu.

Z tohoto konceptu vychází nový slogan For the many journeys in life (pro mnoho cest života), který nahrazuje stávající motto „We care about cars. We care about you“. „Aktuální slogan již neodráží zcela přesně identitu firmy, protože potřeby našich klientů se neustále vyvíjejí. Proto otevíráme naši značku novým a komplexnějším mobilním řešením. Reagujeme na nové technologie, přísnější regulace, auta ve městech či potřebu ochrany životního prostředí,“ dodává Alain Van Groenendael s tím, že jednou z priorit společnosti Arval je zajištění pozitivního dopadu vlastního podnikání na ochranu životního prostředí.

Nová strategie Arvalu je logickou reakcí na změny v oblasti automobilové dopravy, které jsou určovány trendy elektrifikace, sdílení a autonomního ovládání vozidel. Tradiční operativní leasing bude zčásti nahrazován jinými formami akvizice nikoli automobilů, ale mobility. Leasingové společnosti se buď stanou součástí této změny, nebo se budou muset smířit s poklesem objemů obchodů.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz