iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » BusinessLease odstartoval dvě nové služby

BusinessLease odstartoval dvě nové služby

 
leasing-0

úterý, 7. května 2019

Leasingová společnost Business Lease bude od května nabízet u nás a na Slovensku dvě nové služby. První z nich bude zvyšovat efektivitu využití firemních poolových vozidel, druhá poskytne firemní klientele možnost krátkodobé přímé zápůjčky automobilů. Start obou služeb umožnilo technické řešení od české společnosti Xmarton.

 

Česká společnost Xmarton vyvinula jednotku, jejímž prostřednictvím je možné propojit automobil s chytrým mobilním telefonem a Business Lease začíná nabízet dvě nové služby umožněné tímto systémem. První služba je primárně určena pro firemní poolové vozy a usnadňuje jejich správu i praktické provozování. Systém umožňuje rezervaci poolového vozidla, včetně schválení cestovního příkazu a následné ovládání automobilu pomocí virtuálního klíče v mobilní aplikaci. Analýza dat z elektronické knihy jízd pak umožňuje efektivnější využívání celého autoparku. Business Lease chce v roce 2019 vybavit tímto řešením minimálně 200 vozů.  

Druhá služba se týká přímého carsharingu pro firemní klientelu. Business Lease nabídne v první vlně několik automobilů ke krátkodobým zápůjčkám. Automobily jsou rozmístěny v garážích vybraných office center v České republice a technické řešení od společnosti Xmarton umožňuje jejich půjčování nájemci příslušného office centra bez nutnosti fyzické předávky klíčů od vozu a vedení jakýchkoli papírových záznamů. “Spolupráce se společností Business Lease je pro nás jasným ověřením, že náš produkt zafungoval přesně tak, jak jsme očekávali. Právě s ohledem na tento segment trhu byla totiž jednotka Xmarton od začátku vyvíjena. Velice si vážíme této obchodní příležitosti a těšíme se na první zpětnou vazbu nových uživatelů,” říká Technický ředitel společnosti Xmarton Jan Pešek.

“Správa poolových flotil je oblastí, kde našim klientům dlouhodobě chybělo řešení, které by jim umožnilo efektivně flotily spravovat. Technické řešení od Xmartonu nám konečně umožnilo nabízet služby, které v sobě kombinují možnost automatizovaného monitoringu vozových parků s možností bezklíčového sdílení konkrétních aut. Z prvních ohlasů klientů, které hodnotí kladně zejména uživatelský komfort a detailní přehled o vozidlech očekáváme od těchto dvou nových služeb velký úspěch,” dodává Jakub Kostrba Mobility Solutions Manager v Business Lease. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz