Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Čínské automobilky nabídnou Evropě své elektromobily

Čínské automobilky nabídnou Evropě své elektromobily

 
elektromobily-0

středa, 12. prosince 2018

SUV, crossover i levný sedan do zásuvky. To mají být auta, se kterými se různé čínské značky pokusí zaujmout evropskou klientelu v příštích dvou až třech letech. Půjde přitom už o několikátý pokus etablovat se v Evropě, což se zatím ani relativně známým značkám jako jsou Brilliance, Geely nebo Chery zatím příliš nedaří.

 

Značka Bordrin Motor je zatím v Evropě neznámá. Šanghajské firmě se už nicméně podařilo zaujmout blíže nespecifikované evropské prodejce automobilů, kteří by rádi začali prodávat její první SUV. Řekl to šéf společnosti Huang Ximing serveru Automotive News China. Podle Ximinga dealery zaujal dojezd na jedno nabití, který by měl u tohoto vozu být až 550 kilometrů. V Číně by měl jít vůz do prodeje za 220 000 jüanů, což je v přepočtu 724 000 Kč, jde přitom o automobil kategorie B-SUV.  Auto ale ještě není v prodeji ani v Číně a není známé přesné datum, kdy se do prodeje dostane.

O něco dál jsou na tom ale u automobilky Great Wall, která je už pro Evropana přece jen známější. Ta by ráda do Evropy přivezla malý levný elektrický sedan. Elektromobil bude prodávat pod názvem Ora R1. Auto prý ujede na jedno nabití 350 kilometrů. Prodeje v Číně se spouští už 18. prosince a vůz vyjde v základní ceně na 61 800 jüanů, což je asi 203 000 Kč. Nutno ale podotknout, že čínské úřady nákup elektromobilů nyní štědře finančně podporují. I tak by ale mohl v Evropě zaujmout dobrou kombinací ceny a dojezdu. „Rádi bychom začali prodávat tento elektromobil na evropském trhu v letech 2020 nebo 2021,“ řekl serveru Automotive News Europe viceprezident společnosti Great Wall Michael Ning.

To čínský startup Thunder Power zamířil rovnou do Evropy. Za podpory belgické vlády tam začal stavět své technologické centrum a továrnu. Od roku 2020 by odtud měly do celé Evropy proudit nové městské elektromobily. Počítá se s produkcí až 30 000 aut za rok, píše server. Firma zatím ale nepředvedla žádný model.

Nejvíce je tak nyní vidět vůz další čínské společnosti, automobilky SAIC Motor. Ta už na britském trhu prodává vozy pod klasickou značkou MG, kterou koupila a vzkřísila v roce 2007. Na autosalonu v jihočínském Kantonu MG v listopadu odhalilo elektrický crossover ZS (na snímku) s tím, že jej bude testovat na evropských silnicích. Auta budou několik následujících měsíců jezdit po Velké Británii, Belgii, Francii nebo Španělsku. Pokud vše půjde podle plánu, dostane se crossover na trh ještě během příštího roku. Následující tři roky tedy ukážou, zda mají Evropané o čínské elektromobily opravdu zájem.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz