iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Další e-Golf k testování. Vyzkouší jej Západočeská univerzita v Plzni

Další e-Golf k testování. Vyzkouší jej Západočeská univerzita v Plzni

 
vw-0

čtvrtek, 5. dubna 2018

Elektromobil Volkswagen e-Golf převzali v minulých dnech od společnosti Porsche Česká republika zástupci elektrotechnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Největší importér automobilů v Česku tím pokračuje ve svém programu Demo e-car, jehož prostřednictvím chce popularizovat elektromobilitu.

 

V rámci programu Demo e-Car nabízí Porsche ČR obcím, institucím a firmám bezplatně dlouhodobé používání elektromobilů Volkswagen e-Golf, se kterými mohou během desetiměsíční zápůjčky ujet až patnáct tisíc kilometrů. „Náš program jsme odstartovali vloni na podzim. Zájem o testování elektromobilů je mimořádný,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel Porsche Česká republika. „Západočeská univerzita se zabývá technologií pohonů a je ideálním nositelem našeho záměru: edukovat veřejnost a seznamovat ji s výhodami nových technologií. Nejlepší studenti si budou moci e-Golf vyzkoušet osobně.“

První zpětné vazby, které společnost Porsche Česká republika získala od uživatelů e-Golfů, jsou velmi pozitivní. Vyzdvihují zejména úsporu provozních nákladů, akceleraci a jízdní pohodlí. Při jízdě ve městě pak mají i naprosto dostatečný dojezd. Výhodou v Praze je možnost neomezeného parkování zdarma ve všech zónách.

V letošním roce plánuje Porsche Česká republika prodej více než čtyř stovek e-Golfů. Kolem roku 2025 by měly elektromobily tvořit zhruba pětinu všech prodejů společnosti.

Koncern Volkswagen se věnuje v posledních letech elektromobilitě velmi intenzivně, stejně jako digitalizaci, mobilním službám, autonomnímu řízením a umělé inteligencí. Letos například představí Audi velké prémiové SUV e-tron s dojezdem přes 500 km. Následovat budou další modely a hlavní ofenziva přijde v roce 2020, kdy budou na trh uvedeny zcela nové elektromobily Volkswagen v rodině modelů s názvem I.D. Zatím poslední přírůstek, avantgardní limuzínu vyšší třídy I.D. Vizzion s funkcemi autonomní jízdy a ovládání hlasovými povely a gesty, představil Volkswagen na nedávném autosalonu v Ženevě.

 

Na titulní fotografii: Martin Březina, vedoucí odd. Corporate Sales společnosti Porsche Česká republika předal nový VW e-Golf představitelům Západočeské univerzity v Plzni doc. Ing. Jiřímu Hammerbauerovi, Ph.D. a prof. Ing. Zdeňkovi Peroutkovi, Ph.D.(zleva doprava)

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz