Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Elektromobilita je priorita

Elektromobilita je priorita

 

pátek, 9. prosince 2022

(TZ Volkswagen Financial Services) Pro společnost Volkswagen Financial Services, která patří k předním hráčům na českém trhu autofinancování, je udržitelná mobilita klíčovým prvkem její strategie. Proto se snaží podporovat rozvoj elektromobility nejen nabídkou produktů a služeb, ale i edukačními aktivitami. V listopadu se její zástupci zúčastnili i dvou akcí cílených na elektromobilitu: veletrhu čisté mobility e-SALON a konference Zero Emission fórum 2022.

 

O budoucnost elektromobility se podle odborníků z Volkswagen Financial Services nemusíme obávat. Zájem o elektrické vozy se v České republice pozvolna zvyšuje. Na čele jsou zejména velké nadnárodní firmy, ale zájem se postupně zvyšuje i mezi menšími firmami a retailovými klienty. „Očekáváme, že podíl elektromobilů na vozech, které financujeme, v dalších letech výrazně poroste. Chceme nabízet udržitelnou mobilitu po celou dobu životního cyklu vozidla i po celou dobu aktivního řidičského věku našich zákazníků, to je základem naší strategie do roku 2030. Udržitelnost je samozřejmě klíčová i pro fleetovou klientelu. Dosažení nulové uhlíkové stopy se týká nejen vozů, které budeme financovat, ale i veškerého našeho provozu,“ řekl Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services.

Infrastruktura se postupně buduje
Často probíraným tématem je infrastruktura dobíjecích stanic, která se v České republice postupně buduje. Právě doba nabíjení a obava z dostupnosti dobíjecích stanic jsou některými z důvodů, proč je zájem o elektrovozidla u fyzických osob o něco střídmější. Stát i jednotlivá města by však mohla rozvoj podpořit a myslet na nabíjecí stanice při výstavbě nových městských částí. Popularitu elektromobility by pomohly zvýšit také dotace ze strany státu. Jedním z hlavních důvodů zdrženlivosti při pořízení elektrovozu stále zůstává jeho kupní cena. Zájemci o pořízení vozu však mohou uvažovat o úvěru nebo operativním leasingu. Volkswagen Financial Services klientovi při pořízení elektrického vozidla nabízí kompletní služby s cílem co nejvíce mu přesun z vozidla s konvenčním motorem na vozidlo poháněné elektřinou usnadnit. Mezi tyto služby patří výhodnější pojištění pro elektrická vozidla nebo servis.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz