iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Nová limuzína ID.7 s digitálním maskováním

Nová limuzína ID.7 s digitálním maskováním

 

středa, 4. ledna 2023

(TZ:Porsche ČR)Volkswagen Group of America představí na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) ve dnech 5. až 8. ledna 2023 první zcela elektrickou limuzínu na základě modulární platformy pro elektromobily MEB, opatřenou důmyslným maskováním. Jedinečná technologie vícevrstvého lakování umožňuje částem vozidla vydávat světlo. Systém funguje interaktivně. Výhled na tento nový model, který zaujme mimo jiné aerodynamickým designem a dojezdem až 700 kilometrů2 (WLTP), poskytla již studie ID. AERO3, vystavená poprvé v Číně. Volkswagen Group of America se tak po šesti letech vrací na celosvětově největší odborný veletrh spotřební elektroniky CES s takovýmto produktem.

 

„S novým ID.7 rozšiřujeme naši nabídku elektrických modelů do vyšších segmentů. Limuzína nabídne špičkovou techniku a kvalitu. ID.7 je jedním z deseti nových modelů, které uvedeme na trh do roku 2026. Naším cílem je mít vhodnou nabídku pro naše zákazníky v každém segmentu,“ říká Thomas Schäfer, předseda představenstva značky Volkswagen. Výrobce vozů reaguje u svého nejnovějšího modelu na základě platformy MEB na zpětnou vazbu od svých zákazníků a v příslušných oblastech nabídne optimalizované ovládání. ID.7 bude mít ve své sériové výbavě řadu inovací jako jsou: nový koncept zobrazování, head-up displej s rozšířenou realitou,15“ displej (úhlopříčka 38 cm) a nové ovládání klimatizace integrované do první úrovně informačního a zábavního systému

Nový koncept klimatizace s inteligentními výdechy ventilační soustavy poskytne různé funkce. ID.7 rozpozná podle klíčku, že řidič přichází k vozu, a za horkého letního dne zapne chlazení interiéru, resp. za chladného počasí jeho vyhřívání, ještě dřív, než nastoupí. Nově koncipované “Smart Air Vents” (chytré ventilační výdechy) přitom dynamicky usměrňují proudění vzduchu tak, aby docházelo k jeho co nejrychlejší výměně v celém vnitřním prostoru.

Výjimečný koncept maskování je interaktivní
Volkswagen připravil speciální způsob, jak na veletrhu CCES v Las Vegas viditelně poukázat na inteligenci nového modelu ID.7. Design limuzíny zakrývá digitální maskování jedinečným lakováním karoserie, díky němuž ID.7 interaktivně svítí. Na povrch karoserie bylo naneseno 40 vrstev laku, které jsou střídavě vodivé a nevodivé. Celkem 22 ploch pod povrchovou vrstvou laku je individuálně napájeno. Tím vzniká elektroluminiscenční efekt, a povrch viditelně svítí. Díky propojení s audiosystémem lze také vizualizovat rytmy rozsvěcováním jednotlivých částí. QR kódy na kapotě motoru a obou bočních stěnách karoserie slouží jako rozhraní mezi fyzickým a digitálním světem. Motiv QR kódu rozvíjí celé maskování, které zakrývá kontury budoucího sériově vyráběného modelu.

Zákazníkům bylo dodáno již 500 000 vozů na základě platformy MEB
Volkswagen rozšiřuje s limuzínou ID.7 svou úspěšnou rodinu zcela elektrických modelů ID. v segmentu vyšší střední třídy s vysokými objemy prodeje, a zintenzivňuje tak svou elektrickou ofenzivu založenou na strategii ACCELERATE. Volkswagen již dosáhl prvního milníku. Od předání prvních vozů ID.3 zákazníkům v září 2020 dodal Volkswagen prostřednictvím svých dceřiných společností klientům na celém světě již 500 000 vozů rodiny ID.

Elektrická limuzína bude uvedena na trh ve třech hlavních regionech: v Číně, Evropě a Severní Americe. Vozy ID.7 pro evropský trh bude vyrábět montážní závod společnosti Volkswagen v Emdenu. ID.7 po SUV ID.4 se tak stane druhým modelem na základě platformy MEB, který bude vyráběn v Emdenu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz