iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » FCA přechází do ofenzivy s investicí pěti miliard eur

FCA přechází do ofenzivy s investicí pěti miliard eur

 
jeep-0

úterý, 4. prosince 2018

Investice pěti miliard eur, tedy v přepočtu asi 130 miliard korun, by měla během dalších tří let rozhýbat produkci všech značek spadajících do skupiny FCA. Novinářům to řekl evropský šéf koncernu Pietro Gorlier, s tím, že v plánu jsou nová SUV, elektromobily i hybridní modely.

 

Skupina FCA plánuje v nejbližší době například přesun výroby kompaktního SUV Jeep Compass (na snímku) do Evropy. Nejen proto, že s ním má na evropských trzích úspěch, ale i kvůli tomu, že mu pomůže zjednodušit výrobu dalších modelů. Compass totiž poslouží jako základ pro nové SUV značky Alfa Romeo, pro kterou je nyní tato kategorie aut stěžejní. Stelviu se totiž daří víc než ostatním modelům značky.

Nové SUV prémiové značky Alfa Romeo by mělo být cenově dostupnější než model Stelvio a navíc by se mělo stát prvním vozem italské značky, který dostane plug-in hybridní pohon. Totožné soustrojí se pak plánuje i pro Jeep Compass. Auto se bude pravděpodobně vyrábět v italském Melfi, kde nyní vzniká Jeep Renegade.

Kromě Alfy Romeo a Jeepu se dostane plug-in hybridní pohon také pod přední kapotu crossoveru Fiat 500X. O kategorii menší městský model Fiat Panda by se měl v nové generaci objevit s mild-hybridem, který pomůže snížit spotřebu, nicméně, jak název napovídá, nebude schopen auonomní elektrické jízdy ani na krátkou vzdálenost. Technologie mild-hybridu (mild-hybridem byla i první generace Toyoty Prius nebo dosavadní hybridní modely Hondy) se vrací do hry, používají ji například nové modely Audi. Nová generace Fiatu 500 by na druhou stranu měla být elektromobilem.

Fiat se nebojí nasadit ekologický pohon ani u své luxusní značky Maserati. Podle zprávy serveru Automotive News by měly sedany Ghibli, Quattroporte a SUV Levante projít zanedlouho faceliftem, který přinese také nový plug-in hybrid. Do prodeje se později dostane i menší SUV založené na Alfě Romeo Stelvio a očekávají se i kupé a kabriolet Alfieri. I když bude hlavním tahounem silný benzinový motor, Maserati hodlá nabídnout také plně elektrickou variantu obou karosářských verzí.

Koncern Fiat začal s investicí 130 miliard bez otálení. V úterý oznámil, že 3245 pracovníků své továrny v Malfiori a Turíně dočasně odvolá z výroby, protože bude přestavovat výrobní provozy kvůli zahájení produkce nových vozů. Gorlier také podle agentury Bloomberg uvedl, že by skupina PSA mohla otevřít nové továrny v Srbsku, Turecku nebo Polsku. Mezi lety 2019 a 2021 totiž plánuje představení hned třinácti nových vozů.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz