iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Ve věku 66 let zemřel šéf FCA Sergio Marchionne

Ve věku 66 let zemřel šéf FCA Sergio Marchionne

 
fiat-0

středa, 25. července 2018

Sergio Marchionne, klíčová osobnost automobilky Fiat Chrysler Automotive (FCA), který díky svým vizím, neústupnosti a schopnostem zachránil jak nad propastí se klátící Chrysler, tak problémy sužovaný Fiat, aby z nich společně vytvořil fungujícího globálního automobilového hráče, dnes zemřel v Curychu ve věku 66 let.

 

Zdravotní problémy, které Marchionneho trápily po operaci, které se podrobil na začátku července, byly velmi vážné a jeho zdravotní stav následně přiměl prezidenta společnosti Johna Elkanna, aby Marchionneho z funkce odvolal. Muž v typickém černém svetru (obleky Marchionne nenosil) byl jednou z nejvýraznějších osobností automobilového průmyslu. V čele Fiatu stál od roku 2004, o dva roky později se stal také ředitelem Chrysleru a zahájil proces spojení obou automobilek. Když se od Fiatu oddělilo v roce 2016 Ferrai, stal se Marchionne také ředitelem a předsedou představenstva této legendární značky.

Ještě v červnu prezentoval Marchionne plány a vize automobilky FCA do roku 2022. Poprvé v nich byly zahrnuty také elektromobily, kterým do té doby nevěřil. Necelý měsíc nato se podrobil operaci ramene, po které následovaly zdravotní komplikace. Kvůli nim jej v čele automobilky nahradil šéf značky Jeep (která je součástí FCA) Mike Manley (vedl také značku RAM).

Marchionne byl v autoprůmyslu znám jako nekonformní a neformální, přímočarý manažer, kterého předcházela již před příchodem k Fiatu pověst vynikajícího krizového manažera, který velmi dobře rozumí financím a umí dostávat ztrátové společnosti opět do zisku. Předtím v autoprůmyslu nepůsobil, Fiat a později celá FCA byly jeho první a také poslední štace. Měl v plánu odejít do důchodu v příštím roce.  

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz