Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Hybridy BMW by mohly jezdit po městě výhradně na elektřinu

Hybridy BMW by mohly jezdit po městě výhradně na elektřinu

 
bmw-0

úterý, 4. prosince 2018

Mnichovská automobilka dokáže naučit své plug-in hybridní modely, aby ve městě přepnuly ze spalovacího nebo hybridního režimu na čistě elektrický. To by mělo těmto vozům pomoci v blízké budoucnosti, kdy města vyhlásí bezemisní zóny, do kterých budou moci vjet pouze elektromobily.

 

BMW k tomuto záměru jednoduše využije svá navigační data, ze kterých auto dokáže určit začátek ekologické zóny ve městě. „Auto zcela automaticky vypne spalovací motor, což nebude problém například pro nové BMW X5, které dokáže čistě na elektřinu ujet 80 kilometrů,“ řekl podle agentury Reuters Klaus Froelich, člen představenstva BMW pro vývoj.

BMW podle Froelicha nyní představuje svou technologii přímo představitelům vybraných německých měst. Pokud se nápad ujme, mohl by pomoci majitelům plug-in hybridních aut nejen v Německu, ale i v dalších zemích Evropy, píše Reuters O zákazu spalovacích motorů v centru už hovořili zástupci Stuttgartu, Paříže nebo Londýna.

„Auto, které by dokázalo automaticky přejít do čistě elektrického módu, bude pro Evropany brzy důležité. Řidiči tu totiž většinou nevlastní více vozů pro různé účely,“ dodal Froelich.

BMW není jedinou automobilkou, která nyní přichází na trh s plug-in hybridními vozy s dlouhým elektrickým dojezdem. Konkurenční Mercedes-Benz již chystá SUV třídy GLE do zásuvky. To by se mělo stát prvním autem této kategorie, které nabídne dojezd 100 kilometrů na jedno nabití. I Mercedes by tak potencionálně mohl přijít s obdobnou technologií. Důvodem zvyšování dojezdu plug-in hybridů je především nová metodika měření emisí, podle které plug-iny s krátkým dojezdem na elektřinu nesplní požadavky na nízkoemisní vozy, což je v řadě zemí připravilo o výhody z tohoto statusu plynoucí.  

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz