Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Kia má vlastní oleje. Nejsou z nejlevnějších...

Kia má vlastní oleje. Nejsou z nejlevnějších...

 
kia-0

pondělí, 20. ledna 2020

Že je olej důležitou součástí motoru a v zájmu dobré kondice agregátu se vyplatí volit odpovídající kvalitu, o tom asi není sporu. Automobilek, které nabízejí „vlastní“ olej není mnoho, nově mezi ně patří Kia, která právě představuje novou řadu originálních motorových olejů s označením ‚Kia Original Oil‘.

 

Tyto oleje budou k dostání výhradně v autorizované dealerské síti značky. Jak sdama automobilka uvádí, je to především proto, že byly tyto oleje navrženy speciálně s ohledem na maximální životnost, hospodárnost a výkon zážehových i vznětových motorů Kia. Stále vyšší počet vozů značky Kia používá maloobjemové přeplňované motory (čímž ovšem není Kia žádnou výjimkou), a spoléhá tak na vysoce kvalitní oleje s nízkou viskozitou, nezbytné ke snížení spotřeby paliva a co nejefektivnějšímu provozu. „Při vývoji produktů řady Kia Original Oil jsme využili tytéž odborné znalosti, jaké uplatňujeme při navrhování motorů pro naše vozidla. Originální oleje byly navrženy tak, aby chránily spalovací motory Kia a zajistily jejich dlouhou životnost; jejich použití také znamená co nejhospodárnější chod našich vyspělých motorů. Tyto oleje přinášejí zákazníkům tu výhodu, že jejich prodejce vozů Kia jim dokáže nabídnout motorový olej ve správné specifikaci pro daný vůz,“ říká Fred Sihler, viceprezident pro poprodejní služby společnosti Kia Motors Europe. Kdo pro Kiu tyto oleje fakticky vyvinul a vyrábí, to pochopitelně automobilka neuvádí.

Nová maziva, nabízená ve specifikacích 0W30 C2, 5W30 C3 & A5/B5, 5W40 A3/B4 a10W40 A3/B3, jsou určena pro široké spektrum pohonných jednotek Kia, od motorů 1,0 litru T-GDi (přeplňovaný zážehový přímovstřikový motor) který je použit pro nejrůznější kompaktnější modely značky, až po výkonný agregát 3,3 litru T-GDi pro model Stinger. Motorové oleje pokrývají i potřeby vznětových agregátů a zážehových hybridních pohonů. Základní cena litru originálního oleje Kia je stanovena na 290 Kč bez DPH, litr oleje ve specifikaci například 5W40 od renomovaných značek lze přitom pořídit za ceny v rozpětí zhruba 100 Kč až 200 Kč za litr včetně DPH (např. Castrol Magnatec C3, Shell Helix HX7, Total Quartz 9000 Energy nebo Liqui Moly Top Tec 4100). 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz