iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Kia coby přeborník zůstatkových cen? Podle Bähr & Fess ano!

Kia coby přeborník zůstatkových cen? Podle Bähr & Fess ano!

 
kia-0

pátek, 5. března 2021

Společnost Bähr & Fess Forecasts, která je specialistou na průzkumy trhu, se pokusila předpovědět zůstatkové ceny současných modelů osobních aut v roce 2025. V kategorii kompaktních vozů jí jako vítěz vyšel model Ceed a Kia bodovala druhým místem také v kategorii malých SUV díky modelu Stonic nebo třetí příčkou mezi malými vozy.

 

Kia nedávno představila své nové logo a „Brand Identity“, stejně aktivní je i v uvádění nových modelů na trh. A podle Bähr & Fess se nemusí obávat ani o jejich budoucnost. Model Ceed 1.0 T-GDI by si měl po čtyřech letech podržet zůstatkovou hodnotu 48,5 procenta nákupní ceny, čímž porazil silnou konkurenci v segmentu nižší střední třídy, včetně etalonu této kategorie, kterým je VW Golf.

Zmíněný Stonic reprezentovalo v průzkumu provedení 1,2 litru, u kterého je předpovídáno, že si zachová dokonce 52,5 procenta pořizovací ceny a u Picanta by to mělo být 48,5 procenta.

Specialisté na finanční prognózy ze společnosti Bähr & Fess předpovídají ztrátu hodnoty (v absolutním i relativním vyjádření) příslušných modelů v době prodeje čtyři roky po zakoupení nového vozidla. Údaje od Bähr & Fess využívá řada finančních institucí a organizací v automobilovém odvětví včetně nejdůležitějších bank a leasingových společností. Výsledky zveřejňuje informační služba Focus Online. „Tento soubor nezávislých a široce uznávaných předpovědí dokládá, že Kia přináší zákazníkům hodnotu po celou dobu životního cyklu vozidla, a my tak kráčíme po správné cestě ve snaze navrhovat a vyvíjet osobní vozy naplňující různorodé potřeby trhu,“ uvedl Jason Jeong, prezident společnosti Kia Europe.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz