iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Kia rozjíždí službu celoevropského dobíjení

Kia rozjíždí službu celoevropského dobíjení

 
kia-0

čtvrtek, 15. října 2020

Kia spustila pro své zákazníky celoevropskou službu dobíjení elektromobilů s označením KiaCharge. Jejím prostřednictvím mají majitelé bateriových elektromobilů a plug-in hybridů značky Kia přístup k rozsáhlé síti nabíjecích míst různých provozovatelů s přístupem díky jedinému čipu nebo mobilní aplikaci.

 

Služba KiaCharge, provozovaná v partnerské spolupráci s Digital Charging Solutions (DCS), umožňuje majitelům vozů Kia využívat na 160 000 nabíjecích míst napříč celou Evropou, a to jak pro rychlé dobíjení stejnosměrným proudem, tak pro pomalejší dobíjení střídavým proudem. Po zaregistrování účtu KiaCharge mohou řidiči využívat nabíjecí místa všech hlavních provozovatelů prostřednictvím jediné platformy a díky aplikaci eRoaming mohou nabíjet vozidla napříč celou Evropu bez nutnosti uzavírat další smlouvy s různými poskytovateli. „Mnoho potenciálních zájemců o elektromobily stále vnímá dostupnost a praktickou použitelnost veřejných nabíjecích míst jako určitou překážku. Poté, co Kia svým zákazníkům nabídne komplexní a intuitivní službu nabíjení v rámci veřejných nabíjecích stanic, dostupnou prostřednictvím jediného účtu, se život s elektromobilem bude jevit jako reálná volba mnohem vyššímu počtu potenciálních zákazníků,“ řekl k tomu Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe. Pro uživatele služby KiaCharge je síť stanic DCS k dispozici prostřednictvím bezkontaktního čipu RFID nebo přes mobilní aplikaci. Služba nabíjení je zcela transparentní i z pohledu ceny – v mobilní aplikaci jsou zobrazeny informace o aktuálních sazbách jednotlivých nabíjecích míst. Dostupná nabíjecí místa může řidič vyhledat pomocí systému palubního infotainmentu. 

 

Různé tarify, jednotné platby

KiaCharge nabídne uživatelům řadu různých tarifů v závislosti na konkrétních potřebách a zvyklostech řidičů. Ti, kteří najedou jen málo kilometrů, budou moci platit za jednotlivá nabití bez potřeby měsíčního předplatného, zákazníci, kteří svůj elektromobil nebo plug-in hybrid používají častěji, budou moci využít kombinaci plateb za jednotlivá nabití a měsíčního paušálu. Součástí nové služby pro nabíjení vozidel jsou i webové stránky shrnující všechny podstatné informace, jako např. podrobný popis produktů, nabíjecí tarify, mapu nabíjecí sítě a správu účtu. Za všechna svá dobíjení obdrží pak zákazník obdrží jedno měsíční vyúčtování.

Služba bude v září a říjnu 2020 uvedena na sedmi evropských trzích. Nejprve v Itálii, Polsku a Španělsku, poté bude následovat Rakousko, Francie, Německo a Švýcarsko. V posledním čtvrtletí 2020 bude uvedená služba aktivována pro zákazníky ve Velké Británii. V blízkém horizontu má Kia v plánu rozšířit tento program i na další země. U nás je uvedení služby naplánováno na první kvartál roku 2021.

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz