iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Land Rover dnes v devět večer: Oslava sedmdesátin

Land Rover dnes v devět večer: Oslava sedmdesátin

 
land-rover-0

pondělí, 30. dubna 2018

Automobilka Land Rover si dnes připomene své 70. výročí celosvětovým vysíláním oslavujícím oblíbené modely s pohonem všech kol. Zároveň se v něm objeví významní hosté. Pořad vzdá hold sedmi desetiletím plným dobrodružství, humanitární pomoci i tvrdé práce napříč celým světem.

 

Vysílání začíná dnes v devět hodin večer, tedy na den přesně sedmdesát let poté, co byl první Land Rover představen na autosalonu v Amsterdamu. Připravený pořad se zaměří na to, jak Land Rover koncem druhé světové války začínal s jediným užitkovým modelem a jak postupně vyrostl ve výrobce celosvětově oblíbených automobilů s pohonem všech kol, kterých bylo prodáno už více než sedm milionů. „Land Rover se zrodil představením jednoho jediného vozu. Dnes je rodina našich SUV důkazem průkopnického a inovativního přístupu, který charakterizuje Land Rover už sedm desetiletí. Naše rodina modelů Defender, Discovery a Range Rover poskytuje bezkonkurenční schopnosti, vysokou všestrannost a luxus. To nám dává perfektní základ pro dalších sedmdesát úspěšných let,“ řekl Prof Dr Ralf Speth, CEO Jaguar Land Rover.

Řada automobilů zahrnující HUE (první prototyp značky Land Rover, ale také původní dvoudveřový Range Rover nebo sedmimístnou Discovery, stejně jako modely prověřené různými expedicemi) se objeví na jevišti umístěném ve středisku Land Rover Classic Works v Coventry. Z aktuální produkce se objeví SUV Range Rover Evoque nebo Range Rover Velar. Všechny automobily jsou také připomínkou skutečnosti, že značka Land Rover byla vždy oblíbená kromě jiného u celebrit, politiků, nebo královské rodiny.

Rok oslav 70. výročí začal tím, že značka Land Rover v lednu oznámila záměr citlivé renovace nejdůležitějšího dosud nerestaurovaného modelu – jednoho ze tří předprodukčních automobilů představených před sedmdesáti lety na autosalonu v Amsterdamu. Automobil, který je aktuálně v péči expertů z Land Rover Classic, doprovodí jeho nejbližší moderní příbuzný – exkluzivní Defender Works V8 o výkonu 405 koní představený již dříve v letošním roce. Těchto osmiválcových speciálů připomínajících 70. výročí značky Land Rover vznikne pouze 150 a každý z nich bude postaven pod stejnou střechou právě experty z Land Rover Classic.

Pořad můžete od 21:00 sledovat zde.

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2021 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz