iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Nová rychlonabíjecí stanice od Siemensu

Nová rychlonabíjecí stanice od Siemensu

 
elektromobily-0

pondělí, 12. února 2018

V pražských Stodůlkách, před centrálou společnosti Siemens, byla nově uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice Siemens Triberium s výkonem 50 kW. Stanice reaguje na trendy v e-mobilitě a je připravena pro novou generaci elektromobilů s vyšším palubním napětím 800 V a výše.

 

Rychlonabíjecí stanice Siemens Triberium nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech od 30 V až po 920 V. Díky tomu je schopna efektivně nabíjet současné elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, především ale umožňuje dobíjení nové generace elektromobilů s napětím 800 V a více. Elektromobily tohoto typu budou dostupné od druhé poloviny roku 2018. „Rychlonabíjecí stanice nové generace Siemens Triberium 50 kW je v současné době nejvýkonnější model z našeho portfolia a očekáváme, že pozmění stávající mapu dobíjecí sítě České republiky. Již na jaře navíc představíme chytrou rychlonabíjecí stanici Siemens Triberium s dobíjecím výkonem až 150 kW,“ říká Ivo Hykyš, Head of e-charging/e-mobility ve společnosti Siemens ČR.

 Stanice Siemens Triberium je vhodná pro všechny typy elektromobilů a nabíjecí standardy dostupné na trhu a umožňuje nabíjet dva elektromobily najednou. U stanice s adresou Siemensova 1, Praha 13, se proto nachází dvě vyhrazená místa pro elektromobily.

  

Nabíjecí stanice Siemens

Portfolio nabíjecích stanic pro elektromobily a plug-in hybridy od Siemensu zahrnuje vedle rychlonabíjecí stanice, také nástěnné nabíjecí stanice, tzv. wallboxy, a kabelové nabíječe.

Wallboxy jsou určeny pro pevnou instalaci v garážích, nákupních centrech, na menších parkovištích a na místech splňujících podmínky elektrického krytí IP 56. Instalace nástěnné nabíjecí stanice nevyžaduje žádný specifický zásah do domovní rozvodné sítě. Wallbox může být vybaven řídicím vstupem pro HDO signál pro nabíjení levnějším nočním proudem, díky čemuž je provoz automobilu ještě výhodnější. Například  wallbox Siemens VersiCharge IEC dokáže plně nabít zcela vybitou baterii elektromobilu za hodinu až 4,5 hodiny podle typu vozidla.

Nabíjecí stanice Siemens Triberium umožní nabití na 80 % využitelné kapacity baterie VW e-Golf 2017 (využitelná kapacita je 31,5 kWh) během 30 minut pomocí konektoru CCS2 50 kW. Po dobití baterie na 80 % se zbývajících 20 % nabíjí sníženým výkonem, aby nedošlo k jejímu poškození. To zabere dalších 15 až 20 minut.

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz