iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Povodí Ohře nakoupí dva nové terénní pick-upy

Povodí Ohře nakoupí dva nové terénní pick-upy

 
renault-0

pondělí, 27. března 2017

Státní podnik Povodí Ohře doplní svůj vozový park o dvě nová užitková vozidla - terénní pick-upy, které budou sloužit pracovníkům v terénu. Lhůta pro podání nabídky je do 5. 4. 2017 do 9:00 hod, o pět minut později se budou obálky s nabídkami otevírat.

 

Zadání výběrového řízení požaduje pohon vznětovým motorem o výkonu minimálně 100 kW plnícím emisní normu Euro 6, trvalý pohon zadní nápravy s uzávěrkou diferenciálu a přiřaditelný pohon kol přední nápravy. V požadavcích je vysloveně uvedena šestistupňová převodovka. Vůz musí mít také palivovou nádrž na minimálně 80 l paliva a užitečné zatížení alespoň 1000 kg. Provedení bude pětimístné a ve výbavě nesmí chybět například klimatizace, elektrické stahování předních oken, handsfree s bluetooth (plus rádio s CD-MP3 přehrávačem a audiovstupem), či elektrické nastavování vnějších zpětných zrcátek. Dále musí být vozidlo dodáno se dvěma sadami kol - jedna se zimními pneu a druhá s celoročními pneumatikami AT (All Terrain). Mezi další požadavky patří například sklolaminátová nástavba ložné plochy s výklopnými uzamykatelnými dveřmi vzadu, ochrana motoru, nádrže a rozvodovky zespodu (originál od výrobce) nebo vyprošťovací řetězy (zimní výbava).

V kategorii terénních pick-upů se nabídka v poslední doběrozšiřuje. Tento vůz aktuálně nabízí značky Ford (Ranger), Fiat (Fullback), Mitsubishi (L200), Nissan (Navara), Toyota (Hilux) a Volkswagen (Amarok). Renault již představil model Alaskan, nicméně u nás jej ještě na trh neuvedl. Pro některé z uvedených modelů (Fiat Fullback, Mitsubishi L200) je problémem požadavek na minimálně tunu užitečné hmotnosti, neboť jej o několik málo kilogramů nesplní. Volkswagen Amarok je zase ve výběrových řízeních, kde rozhoduje cena, znevýhodněn šestiválcovým motorem, se kterým je zhruba o 200 000 Kč (podle standardního ceníku) dražší než konkurenti. V tomto případě je rozhodujícím parametrem výhradně cena (100% váha). O zakázku tedy zřejmě mohou reálně usilovat subjekty nabízející modely Ford Ranger, Nissan Navara či Toyota Hilux.   

Kontaktní osobou je Martin Chmelík, administrátor VZ Povodí Ohře, s.p. (chmelik@poh.cz; tel. 474636212)    

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz