iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » PSA a Bolloré budou spolupracovat na sdílené mobilitě

PSA a Bolloré budou spolupracovat na sdílené mobilitě

 
peugeot-1

středa, 24. června 2015

Automobilka PSA Peugeot Citroën se hodlá stát předním hráčem na trhu sdílených automobilů, kterému se zejména v metropolích předpovídá velká budoucnost. Ideální jsou pro tyto účely elektromobily, a proto se PSA spojila s výrobcem malých elektromobilů Bolloré.

 

Čtyřmístný kabriolet Bolloré Bluesummer s dojezdem 200 km (v městském provozu) bude PSA Peugeot Citroën nabízet a od letošního září také montovat v továrně PSA Peugeot Citroën v Rennes. Denní výrobní kapacita bude 15 vozů, což představuje maximálně 3500 vozů ročně.

Obě skupiny budou na základě dohody spolupracovat v oblasti sdílení automobilů nejprve v Evropě a později i ve světě prostřednictvím vytvoření společného podniku, který má pro tuto činnost využívat jak elektromobily (osobní i užitkové), tak nízkoemisní vozy se spalovacím motorem. Strategická spolupráce se přitom opírá o kombinaci zkušeností a znalostí obou skupin.

Skupina Bolloré navrhla a vyvinula několik elektromobilů. Zejména Bluecar, Bluesummer, Bluebus a Bluetram. Prostřednictvím svých specializovaných poboček provozuje rovněž síť sdílení elektromobilů v několika francouzských městech (Paříž, Lyon a Bordeaux a jejich přilehlé obce) i v zahraničí. PSA Peugeot Citroën se sdílení automobilů věnuje od roku 2013, kdy přišla s nabídkou určenou pro podniky ve Francii a prostřednictvím značky Citroën také v Německu (Multicity Berlin). Značka Peugeot uvedla nabídku krátkodobého pronájmu automobilů (Mu by Peugeot) v roce 2009.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz