Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » PSA pokračuje ve vývoji autonomního řízení

PSA pokračuje ve vývoji autonomního řízení

 
peugeot-1

čtvrtek, 25. července 2019

Na autonomním řízení pracují prakticky všechny automobilky, většinou ve spolupráci s různými specialisty. Francouzská skupina PSA není výjimkou, jedním z jejích partnerů pro tuto oblast je společnost Vinci Autoroutes

 

Jejich poslední společné testy zahrnovaly dvě nové složitější situace. Zaprvé průjezd oblastí, která byla dočasně změněna kvůli pracím na silnici a zadruhé bezpečné zastavení vozu (tzv. safe stop), navedením vozidla do odstavného prostoru v případě, kdy se řidič neujme v případě potřeby řízení (mimořádná přítomnost překážky na vozovce, výrazně zhoršené povětrnostní podmínky atd.), nebo když vůz opouští dálnici.

Testy proběhly mezi obcemi Dourdan a Ablis (dálnice A10/A11) s prototypem vozu Peugeot 3008, který je součástí vozového parku autonomních vozidel programu AVA „Autonomous Vehicle for All“ („Autonomní vozy pro všechny“). PSA a Vinci Autoroutes navázaly spolupráci v roce 2016 a v roce 2017 provedly první testování, při kterém autonomní vůz projel samostatně mýtnou bránou. Výsledky všech testů budou zpracovány během vytváření standardů, které se budou připravovat v rámci různých projektů, jako je C-Roads nebo projekt SAM, na nichž obě skupiny spolupracují. Pro úspěšnou autonomní jízdu je totiž nezbytná nejen technika ve vozidle, ale také dopravní infrastruktura a telematika.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz