Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volkswagen a Ford společně v elektromobilitě i autonomii

Volkswagen a Ford společně v elektromobilitě i autonomii

 
vw-0

pondělí, 15. července 2019

Očekávané bylo potvrzeno. Součástí spolupráce mezi Fordem a Volkswagenem se vedle užitkových automobilů včetně terénních pick-upů stanou také elektromobily. Ford využije platformu MEB od VW pro výrobu svých elektromobilů.

 

Rozsáhlou alianční dohodu mezi Volkswagenem a Fordem, která zahrnuje vedle zmíněných LUV, pick-upů a elektromobilů také investici Volkswagenu do Fordova projektu Argo Al, potvrdili v pátek 12. 7. šéfové obou automobilek, tedy Herbert Diess a Jim Hackett. Ford využije MEB pro svůj evropský elektromobil, který vyvine centrála v německém Merkenichu. Předpokladem je výroba 600 000 elektromobilů značky Ford v průběhu šesti let, přičemž první vozy by měly začít sjíždět z výrobní linky v roce 2023. Vývoj a příprava výroby si vyžádají navzdory značnému usnadnění díky hotové platformě i tak zhruba čtyři roky.

Pro Ford se jedná z mnoha ohledů o velmi vítanou „pomocnou ruku“, protože v oblasti vývoje elektropohonů poněkud zaspal. Nebude to ale zadarmo, Volkswagen si dodávkami pro Ford přijde zhruba na 20 miliard dolarů. Vývoj MEB jej stál od roku 2016 zhruba sedm miliard. Kromě toho získá Volkswagen také nezanedbatelné výhody plynoucí z rozsahu výroby MEB.

Na severoamerickém trhu má Ford jiné plány. Hodlá zder uvést na trh elektrickou verzi svého „zlatého vejce“, tedy fullsize pickupu F150 a také crossover inspirovaný legendárním Mustangem.  

Ford a Volkswagen spojují síly i v oblasti autonomního řízení. Volkswagen investuje miliardu dolarů do společnosti Argo Al, což je projekt Fordu a dojde také ke sloučení jejích aktivit se samostatným vývojem Volkswagenu, který vede společnost AID. Ta se stane evrospkou centrálou Argo Al.  

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz