Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volkswagen Financial Services vstoupil do FleetLogistics

Volkswagen Financial Services vstoupil do FleetLogistics

 
dreamstime

pondělí, 11. února 2019

Volkswagen Financial Services AG převzal šedesátiprocentní podíl ve společnosti FleetCompany GmbH, která ve světě funguje ve více než 70 zemích pod značkou FleetLogistics. Zbývajících 40 procent akcií drží původní výhradní vlastník, společnost TÜV SÜD Auto Service GmbH se sídlem v Mnichově.

 

Oba akcionáři se dohodli, že budou nadále užívat neutrální značku FleetLogistics. Cílem je vytvořit komplexní nabídku produktů a služeb pro zákazníky, kombinující zajišťování jak fleet managementu, tak mobility managementu. V souvislosti s tím se také do FleetLogistics začlení aktivity společnosti CarMobility GmbH, pobočky vlastněné plně společností Volkswagen Financial Services AG. Ta funguje v Německu od roku 2006 jako nezávislá společnost v oblasti správy vozových parků a například vloni se jí podařilo uzavřít přes 40 000 smluv. Celou transakci mezi Volkswagen Financial Services a TÜV SÜD ještě musí posvětit příslušné antimonopolní úřady. „Společně s naším strategickým partnerem, společností TÜV SÜD, dokážeme spojit a dále rozvíjet naši nabídku mobility pro fleetové zákazníky. Silná mezinárodní pozice značky FleetLogistics zvlášť dobře doplňuje naše globální aktivity v oblasti finančních služeb,“ uvedl Lars Henner Santelmann, předseda představenstva Volkswagen Financial Services AG.

Značka FleetLogistics funguje od roku 1996. Společnost zaměstnává po celém světě asi 360 lidí v 70 zemích. Mezi její klienty patří velké národní a mezinárodní vozové parky. FleetLogistics má portfolio zhruba 200 000 vozidel, o která v rámci různých programů pečuje a je tak jedním z největších nezávislých poskytovatelů služeb fleet managementu na světě.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz