iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volkswageny a Seaty mají problém s bezpečnostními pásy

Volkswageny a Seaty mají problém s bezpečnostními pásy

 
ilustracni-0

úterý, 27. listopadu 2018

Koncern Volkswagen má problém. Do servisu bude muset zamířit 75 000 vozů, které mají vadný bezpečnostní pás. Během jízdy, kdy řidič prudce zatočí nebo změní směr, se odemkne zámek bezpečnostního pásu na prostředním sedadle ve druhé řadě. Závada se projevila u modelu Polo, problém ale provází i modely Seat Arona a Ibiza.

 

Poprvé na tuto chybu upozornila spotřebitelská organizace Which? v květnu 2018, přesto Volkswagen prodal dalších 55 000 vozů s touto vadou. Celkem by jich tak mělo být zhruba 75 000, píše britský magazín Auto Express.

Podle listu se už Volkswagen snažil chybné bezpečnostní pásy opravit, ale pouze během běžných kontrol. Při nich zámek zabezpečil, šlo ale jen o dočasnou opravu. Výrobce proto upozornil majitele, aby prostřední místo vzadu nepoužívali. Auta dokonce vybavil nálepkou s varováním. Automobilka tvrdí, že případ, kdy se spona v prudké zatáčce uvolní, je velmi vzácný. Firma také upozornila, že sama pásy nevyrábí, dodavatelem je společnost Takata.

Problém se týká hlavně modelu Volkswagen Polo, byl ale finským magazínem Tekniikan Maailma odhalen také u Seatu Arona s tím, že k odpoutání dojde, když vzadu sedí tři lidé a zámek pásu krajního sedadla zatlačí na tlačítko zámku pásu pro prostřední sedadlo. Seat také využívá pásy, které vyrobila Takata. Do výčtu postižených aut se později přidal i model Ibiza. Naopak u Volkswagenu T-Roc už finský magazín tento problém nezaznamenal.

Podle vyjádření pro Auto Express je důvodem odepnutí pásu kombinace tvaru zámku a příliš citlivého tlačítka, které při větším tlaku může povolit. Automobilka připravila opravu, kterou však měla dostat až auta vyrobená během listopadu 2018. Ostatní auta pravděpodobně postihne svolávací akce.

 

 

 

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz