iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volvo: milion elektrifikovaných aut do roku 2025

Volvo: milion elektrifikovaných aut do roku 2025

 
xc90-2014

pondělí, 25. dubna 2016

Volvo má nový plán: do roku 2025 chce prodat milion elektrifikovaných automobilů. Švédská automobilka za tím účelem počítá s nabídkou alespoň dvou hybridních verzí každého ze svých modelů. Navíc v roce 2019 uvede na trh svůj první elektromobil.

 

„Takto ambiciózní cíl jsme si zvolili zcela záměrně,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Håkan Samuelsson. „Je to sice obrovská výzva, ale při přechodu na elektrická vozidla hodlá stát značka Volvo v čele.“ Volvo se na zavedení výroby elektrifikovaných vozidel připravuje už posledních pět let. Součástí této přípravy bylo i vyvinutí nových modulárních platforem SPA (pro větší vozidla) a CMA (pro menší vozidla), které počítají s integrací hybridního nebo plně elektrického pohonu.

Větší vozy modelových řad 90 a 60 jsou nebo budou postavena na základě architektury SPA, zatímco menší modelová řada 40, jejíž nová generace bude uvedena v poměrně krátké době, využívá platformu CMA. Veškeré modely budou mít své elektrifikované varianty. Uvedený milion prodaných vozů se vztahuje na všechna elektrifikovaná vozidla, tedy plug-in hybridy i elektromobily.

Nový závazek automobilky Volvo k výrobě elektrifikovaných vozidel tvoří součást rozsáhlého strategického programu společnosti Volvo Cars zaměřeného na udržitelný motorismus, který byl aktuálně zveřejněn a jehož součástí je také několik nových příslibů, na jejichž základě bude automobilka přistupovat ke svým budoucím obchodním operacím ještě ekologičtěji. Tento nový závazek byl pokřtěn jménem „Omtanke“, což je švédský výraz pro „ohleduplnost“ či „péči“.

Mezi další závazky, které automobilka Volvo Cars učinila, patří i dosažení klimaticky neutrálního provozu v roce 2025, obsazení 35 procent vedoucích pozic ženami do roku 2020 a úspěšné dosažení tzv. „vize 2020“, na jejímž základě by počínaje rokem 2020 neměl v žádném novém voze Volvo nikdo zemřít ani být vážně zraněn.

„Udržitelnost pro nás není ničím novým a není to ani nic, co se chystáme převzít zvenčí. Jedná se o zásadní aspekt, který formuje vše, co děláme. Jednoduše řečeno se jedná o náš způsob chování,“ uvedl Samuelsson. „Tento nový závazek k udržitelnosti odráží základní přesvědčení automobilky Volvo Cars, že se musíme rozvíjet zodpovědně.“

 

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz