iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Ženeva: Opel zavede do svých vozů v Evropě službu OnStar

Ženeva: Opel zavede do svých vozů v Evropě službu OnStar

 
opel-0

úterý, 4. března 2014

Na ženevském autosalonu představuje Opel technologickou novinku: zavedení systému OnStar do svých vozů. „OnStar a Opel zvýší komfort a bezpečnost našich zákazníků v Evropě. S tímto systémem budou mít zákazníci k dispozici vysokorychlostní datové spojení OnStar 4G LTE, čímž uděláme velký krok směrem k realizaci naší vize konektivity, tak jak jsme ji představili minulý podzim u studie Opel Monza Concept, uvedl Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva a CEO značky Opel.

 

Služby OnStar již využívá více než 6,5 milionu zákazníků v USA, Kanadě, Číně a Mexiku. Opel plánuje zavedení systému OnStar do všech svých modelových řad na vybraných evropských trzích od začátku roku 2015. S OnStar 4G LTE se automobil stává výkonným mobilním hotspotem wi-fi, který umožní pohodlný přístup ke službám založeným na vysokorychlostním datovém přenosu až sedmi mobilním koncovým zařízením. Řidič se také může spojit na dálku se svým vozem a ovládat některé funkce prostřednictvím aplikace OnStar RemoteLink pro smartfony. Řidič může například odečítat životnost motorového oleje, tlak v pneumatikách, zamknout či odemknout vozidlo. Adresy cílů pro navigaci lze poslat přímo do navigačního systému ve voze. OnStar také měsíčně zasílá e-mail diagnostiky vozu s nejdůležitějšími daty a informacemi. Diagnostický test lze kdykoli vyvolat stlačením knoflíku. A pokud si řidič omylem zamkne klíče ve voze, stačí zavolat OnStar dispečink, kde operátor ověří jeho identitu a vyšle signál k dálkovému odemknutí vozu.
Nezanedbatelné jsou i bezpečnostní funkce: Tou první je možnost vyslání nouzového signálu pro přivolání pomoci, pokud se aktivuje airbag. Pokud dojde ke krádeži vozu, systém OnStar poskytne informace o poloze vozu a usnadní tím jeho vypátrání. Pomocí tlačítka nouze si může řidič také jednoduše přivolat asistenční službu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz